Nákladní auto posunulo železniční viadukt na Klatovsku. Vlaky nejezdily

Koleje, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comKoleje, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

KLATOVY - Policie hledá neznámého řidiče, který jel ve čtvrtek (8.2.2018) s vozidlem po silnici I/27. Při projíždění viaduktu v Běšinách poškodil železniční trať a ujel.

Reklama

"Ve čtvrtek 8. února 2018 v době od 10.40 do 11.50 hodin jel dosud neznámý řidič s nadrozměrným vozidlem, zatím nezjištěné značky, po komunikaci I. třídy číslo 27 ve směru od Klatov na Železnou Rudu," popsala událost policejní mluvčí Dana Ladmanová.

"V obci Běšiny nerespektoval dopravní značku označující dovolenou výšku pro průjezd pod železničním mostem. Řidič s vozidlem projel pod viaduktem, kdy posunul mostní konstrukci a z místa ujel."

V důsledku poškozené železniční tratě byla na  trase Klatovy - Sušice zastavena železniční doprava.

"Policisté územního odboru v Klatovech prošetřují uvedenou dopravní nehodu a z důvodu řádného objasnění průběhu nehody žádáme řidiče neznámého vozidla i případné svědky události o poskytnutí informací,"
uvedla mluvčí.

"Žádáme i další řidiče, kteří v uvedenou dobu projížděli po uvedené komunikaci v obou směrech a ve vozidle používali kameru, aby policistům poskytli záznam," dodala Dana Ladmanová.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zastavila na železniční trati provoz, který byl po 15. hodině v pátek (9.2.2018) obnoven. Mostní konstrukce musela být narovnána a opraven i železniční svršek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře