Napadená recepční, opilý řidič či osoby bez domova. To vše řešili o víkendu Plzeňští strážníci

Hlídka plzeňských strážníků Foto: archiv MP PlzeńHlídka plzeňských strážníků Foto: archiv MP Plzeń

Plzeň - V sobotu, kolem druhé hodiny ráno strážníci přistihli dalšího opilého řidiče. Vozidlo Honda, za jehož volantem seděl 23letý muž ze severního Plzeňska, zastavila hlídka městské policie mezi železničními viadukty před nádražím ČD, kde jí zaujalo svoji podivnou jízdou.

Reklama

O událostech informovala tisková mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová s tím, že při podání vysvětlení uváděl řidič, ze kterého táhl dost silně alkohol, že veze svého kamaráda z jednoho z barů domů, kde slavil právě narozeniny a údajně si měl dát před jízdou dvě nealko piva. Řidič se na místě přesto podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu pomocí přístroje Dräger. Naměřená hodnota se vyšplhala na 2,48 promile alkoholu. Případ je v šetření PČR.

V sobotu ráno předali strážníci na Slovanech do péče lékařů záchranné služby zraněného a podnapilého muže. Ležel na zastávce MHD. Nad okem měl krvácející zranění, byl apatický a dezorientovaný, neorientoval se v čase ani místě. Po prvotním ošetření ze strany strážníků, byl převezen zdravotnickou záchrannou službou na oddělení chirurgickou ambulance nemocnice na Borech.

V sobotu ve čtyři odpoledne byla hlídka městské policie vyslána k případu napadání recepční katedrály Sv. Bartoloměje na náměstí Republiky. Po příjezdu na místo strážníci zajistili 52letého muže ze Slovenska. Podle zjištěných skutečností na místě, měl muž přijít do katedrály značně podnapilý a měl se mylně domnívat, že tu má svatbu jeho kamarád. Vysvětlení recepční, že pokud chce vstoupit, musí zaplatit, ignoroval. Nejen že ji hrubě verbálně napadal, ale pokusil se ji udeřit pěstí do obličeje a do břicha. V poslední chvíli však údery vždy zastavil. Nakonec do paní strčil a plivl jí do obličeje. Při dechové zkoušce nadýchal 0,63 promile. Vzhledem k tomu, že nekontroloval své chování a tím bezprostředně ohrožoval jiné osoby na zdraví, převezli ho strážníci k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici, kde uvedl, že by měl být nakažen TBC. Zda bude TBC skutečně prokázána, se zatím ještě čeká. Po vystřízlivění si ho vyzvedli státní policisté.

Při kontrole okolí obchodního domu na Vejprnické zajistila, v neděli večer hlídka městské policie hledanou osobu. Jednalo se o 53letého muže ze severního Plzeňska, hlídka ho kontrolovala pod zdejším mostem, kde se chystal přespat. Jeho další cesta pak vedla na policejní oddělení, doplnila k událostem z Plzně mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

ČTĚTE: Muž dal strážníkům za stěrač vozidla dopis s tím, že se jde zasebevraždit

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře