Opilec s vysloveným zákazem řízení se proháněl ve vozidle ulicemi Plzně

Policie ČR- ilustrační foto Foto: archiv Události112.czPolicie ČR- ilustrační foto Foto: archiv Události112.cz

Plzeň - Při kontrole Domažlické zaujalo hlídku městské policie v sobotu v noci osobní motorové vozidlo, které když odjíždělo z parkoviště v ul. U Dráhy, tak řidič nebyl schopen se vyhnout služebnímu vozu.

Reklama

Aby nedošlo ke střetu, byli nuceni oba řidiči zastavit. Při podání vysvětlení, na přímý dotaz, zda řidič požil před jízdou alkohol, doznal, že vypil jedno dvanáctistupňové pivo. Padesátiletý muž za volantem vozu se podrobil na místě dechové zkoušce, při níž mu bylo naměřeno přes 1,3 promile alkoholu. Záležitost je v šetření státní policie, uvedla tisková mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová.

Opilý řidič se zákazem řízení měl v sobě 1,3 promile alkoholuV neděli v noci přistihli strážníci za volantem muže, který měl zákaz řízení a nacházel se v požadavcích PČR. Hlídka si ho všimla, když přijížděl do Radčic, protože mu nesvítilo světlo. Strážníci vozidlo zastavili a muže za volantem vyzvali k prokázání totožnosti, předložení řidičského průkazu a dokladů od vozidla a podání vysvětlení. 30letý Plzeňan, který neměl u sebe žádné doklady, se hned přiznal, že má vysloven zákaz řízení, doplnila Pužmanová.

Přivolaní policisté tuto skutečnost potvrdili a navíc ještě zjistili, že se nachází muž v jejich požadavcích. Celou věc si proto převzali k dalšímu šetření.

ČTĚTE: Další vybodovaný řidič na Chomutovsku. Rozhodnutí si převzal, ale nerespektoval!

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře