Plzeňský bezdomovec ztratil plastovou protézu dolní končetiny

Bezdomovec ztratil náhradu dolní končetinu-zapoměl ji v křoví... Foto: Městská policie PlzeňBezdomovec ztratil náhradu dolní končetinu-zapoměl ji v křoví... Foto: Městská policie Plzeň

Plzeň - Díky místní a osobní znalosti strážníků má šastný konec případ, který se stal včera večer na Slovanech. Při pochůzce areálem SPŠE si hlídka městské policie všimla podivného předmětu ležícího uprostřed hustého křoví.

Reklama

Ihned na to se podařilo zjistit, o co se jedná, byla to plastová protéza dolní lidské končetiny obutá do sportovní boty.

O události informovala tisková mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužnamová s tím, že díky místní znalosti vytipovali strážníci nejdříve jejího majitele. Ten si již dříve opakovaně na krádeže této pohybové pomůcky stěžoval. Netrvalo dlouho, asi pět minut a strážníci bezdomovce, kterému protéza patří, opravdu našli. Spal na vozíčku u budovy úřadu. Ihned po probuzení si jim začal opět stěžovat na ztrátu náhrady jeho končetiny, která mu usnadňuje pohyb.

Po zjištění skutečnosti, že ji hlídka našla a že mu ji přinesla, neudržel slzu v oku. Strážníkům potřásl rukou a velmi děkoval s tím, že si dá na svou protézu příště větší pozor, doplnila Pužmanová.

ČTĚTE: MojeÚstecko.cz rozšiřuje lokální zpravodajství webu SeveročeskýDeník.cz

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře