Po skandálu v Plzni dvojice agresivních policistů nepůjde mimo službu. I ministr Chovanec se podivuje nad jejich chováním

Ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.czIlustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz

PLZEŇ - Republikou otřáslo skandální chování plzeňských policistů, kteří prakticky bez vážných důvodů a bez toho, aby se legitimovali, údajně napadli řidiče osobního auta, který na ně zablikal. Na případ upozornily všechny televizní stanice včetně většiny médií.

Reklama

Co se v Plzni stalo?

Černý mercedes v zúženém pruhu na Karlovarské třídě nebezpečně předjížděl bílou dodávku převážející hendikepované osoby. V tom na patrně nevhodnou jízdu posádky mercedesu upozornil zablikáním řidič projíždějícího vozidla.

A to neměl dělat, protože si na něm začali zvyšovat ego dva policisté v civilu, kteří seděli v uvedeném černém mercedesu. Chtěli jej zastavit, řidič blikajícího vozidla ale na jejich výstrahy nereagoval. Navíc si podle informací z médií řidič na lince 112 ověřoval, zda jej chtějí zastavit vůbec policisté. Bylo mu údajně sděleno, že číslo poznávací značky není registrováno jako policejní vozidlo.

A tak jel dál. Jenže mercedes mu zatarasil cestu a policisté v civilu, kteří se přitom vůbec neligitimovali, jej z auta měli vyndávat za pomocí násilí. Vulgárně mu prý nadávali, shodit měli telefon na zem a dokonce na něj podle dostupných informací, což lze ostatně ověřit z pořízeného videa napadeným řidičem, které již koluje po internetu, měli mířit pistolí!

Vše se zahraje do autu?

Skandálem se začal zabývat i policejní prezident Tomáš Tuhý, dále ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Jak sdělil serveru Aktuálně.cz, chování policistů v civilu považuje za nepřijatelné.

"Chování policistů s ohledem na pořízené video  se musí důsledně prošetřit. S výsledky šetření pak policie musí seznámit i veřejnost," dodal pro ministr vnitra pro Aktuálně.cz

Ačkoli jednání policistů považuje ministr vnitra i plzeňská policie za neomluvitelné, z informací v médiích vyplývá, že tito policisté nebudou vystaveni mimo službu. Ačkoli bez legitimizace a jakéhokoli označení s motivem policie mířit na civilistu v ulicích pistolí je zcela neortodoxní a nepřípustné.

Mluvčí plzeňských policistů Martina Kovandová rovněž uvedla, že dvojice policistů v civilu nebyla zbavena výkonu služby.

Mluvčí ale dodala, že s policisty proběhne kázeňské řízení.

Veřejnost byla znechucena jednáním policistů a každý si o kauze mohl udělat obrázek sám vzhledem k pořízenému videu ze situace, které již koluje po internetových serverech.

"Je evidentní, že takto se policista chovat nesmí," uzavřel téma Chovanec na zpravodajském serveru Aktuálně.cz.

SOUVISEJÍCÍ: Právník jednoho z policistů z plzeňského konfliktu: Kauza je zkreslená

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.12 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení
V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn

Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace
Muže v Přešticích trhal divočák Muže v Přešticích trhal divočák
GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?! GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?!


Komentáře