Po skandálu v Plzni dvojice agresivních policistů nepůjde mimo službu. I ministr Chovanec se podivuje nad jejich chováním

Ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.czIlustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz

PLZEŇ - Republikou otřáslo skandální chování plzeňských policistů, kteří prakticky bez vážných důvodů a bez toho, aby se legitimovali, údajně napadli řidiče osobního auta, který na ně zablikal. Na případ upozornily všechny televizní stanice včetně většiny médií.

Reklama

Co se v Plzni stalo?

Černý mercedes v zúženém pruhu na Karlovarské třídě nebezpečně předjížděl bílou dodávku převážející hendikepované osoby. V tom na patrně nevhodnou jízdu posádky mercedesu upozornil zablikáním řidič projíždějícího vozidla.

A to neměl dělat, protože si na něm začali zvyšovat ego dva policisté v civilu, kteří seděli v uvedeném černém mercedesu. Chtěli jej zastavit, řidič blikajícího vozidla ale na jejich výstrahy nereagoval. Navíc si podle informací z médií řidič na lince 112 ověřoval, zda jej chtějí zastavit vůbec policisté. Bylo mu údajně sděleno, že číslo poznávací značky není registrováno jako policejní vozidlo.

A tak jel dál. Jenže mercedes mu zatarasil cestu a policisté v civilu, kteří se přitom vůbec neligitimovali, jej z auta měli vyndávat za pomocí násilí. Vulgárně mu prý nadávali, shodit měli telefon na zem a dokonce na něj podle dostupných informací, což lze ostatně ověřit z pořízeného videa napadeným řidičem, které již koluje po internetu, měli mířit pistolí!

Vše se zahraje do autu?

Skandálem se začal zabývat i policejní prezident Tomáš Tuhý, dále ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Jak sdělil serveru Aktuálně.cz, chování policistů v civilu považuje za nepřijatelné.

"Chování policistů s ohledem na pořízené video  se musí důsledně prošetřit. S výsledky šetření pak policie musí seznámit i veřejnost," dodal pro ministr vnitra pro Aktuálně.cz

Ačkoli jednání policistů považuje ministr vnitra i plzeňská policie za neomluvitelné, z informací v médiích vyplývá, že tito policisté nebudou vystaveni mimo službu. Ačkoli bez legitimizace a jakéhokoli označení s motivem policie mířit na civilistu v ulicích pistolí je zcela neortodoxní a nepřípustné.

Mluvčí plzeňských policistů Martina Kovandová rovněž uvedla, že dvojice policistů v civilu nebyla zbavena výkonu služby.

Mluvčí ale dodala, že s policisty proběhne kázeňské řízení.

Veřejnost byla znechucena jednáním policistů a každý si o kauze mohl udělat obrázek sám vzhledem k pořízenému videu ze situace, které již koluje po internetových serverech.

"Je evidentní, že takto se policista chovat nesmí," uzavřel téma Chovanec na zpravodajském serveru Aktuálně.cz.

SOUVISEJÍCÍ: Právník jednoho z policistů z plzeňského konfliktu: Kauza je zkreslená

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.12 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům
Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům
Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků

Chodkyně vběhla řidiči pod auto Chodkyně vběhla řidiči pod auto
Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek
Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty


Komentáře