Podnapilí výtržníci se procházeli noční Plzní, zničili pět vozů

Znak Policie ČRZnak Policie ČR

Plzeň - Posilněni alkoholem se bavili ničením aut. Jeden z pachatelů na místě dopaden poškozeným majitelem jednoho z vozů.

Reklama

Dva mladíci ve věku 20 a 22 let si v pondělí (4.11.2013)  během procházky noční Plzní našli velmi neobvyklý způsob zábavy. Když se kolem 22.20 hodin vraceli ulicí V Bezovce domů z pohostinství, kde krátce předtím trávili čas, poškodili celkem pět osobních automobilů různých značek.

"Svoje řádění započali na přední kapotě a střeše osobních vozů Ford Fusion a Seat, na nichž skákali. Poté poškodili blatník vozu tovární značky Citroën Xsara a zpětná boční zrcátka vozů Škoda Superb a Citroën Xantia," uvedla plzeňská policejní mluvčí Hana Štefflová.

Staršího z pachatelů na místě zadržel majitel jednoho z vozů, když jej doma vyrušil hluk z ulice. Proto vyběhl ven a na oba mladíky křikl. Protože ti se dali ihned na útěk, začal je poškozený pronásledovat.

"Jednoho z nich se mu podařilo zastihnout, druhý utekl. Na místo byla ihned přivolána policejní hlídka, která se zadrženým mužem provedla neodkladné úkony. Mladý pachatel se mimo jiné podrobil i orientační dechové zkoušce ke zjištění hladiny alkoholu v krvi, kdy nadýchal 1,72 promile," sdělila policejní mluvčí.

Po prvotních úkonech byl předán k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Provedeným šetřením policisté ještě na místě zjistili i totožnost druhého z výtržníků. Podezřelým nyní za přečiny poškození cizí věci a výtržnictví hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až dva roky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům
Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům
Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků

Chodkyně vběhla řidiči pod auto Chodkyně vběhla řidiči pod auto
Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek
Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty


Komentáře