Podnikatel z Chebska získával veřejné zakázky pro svou firmu podvodem

Policie ČR Foto: archiv Události112.czPolicie ČR Foto: archiv Události112.cz

Chebsko - Porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a podvody při výběrovém řízení na stavební práce. Takový je výčet trestních obvinění vůči 47letému podnikateli z Chebska. Ten měl od roku 2009 do roku 2013 za účelem získání veřejných zakázek podvádět při výběrových řízeních na stavební práce.

Reklama

O případu informovala Chebská policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že kriminalisté z odboru hospodářské kriminality Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání ze spáchání zločinu Porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže proti 47letému muži, který je majitelem stavební společnosti z Chebska.

Obviněný muž měl nejméně ve 25 případech veřejné soutěže, různým zadavatelům a investorům předkládat padělané listiny prokazující splnění profesních kvalifikačních předpokladů společnosti, jak to vyžaduje zákon o veřejných zakázkách. Svým jednáním měl pak podnikatel získávat neoprávněné výhody vůči ostatním soutěžitelům a podvodně tak získávat stavební zakázky v hodnotě několika desítek milionů korun. Mělo se jednat o finanční zdroje z evropské unie a národních zdrojů, doplnila k případu policejní mluvčí Týřová.

Podle zjištěných informací redakce ZápadočeskýDeník.cz obviněnému podnikateli tak v případě prokázání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Podíl dalších osob na této trestné činnosti je předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře