Pokračování policejní brutality: Napadený řidič byl vyslýchán pět hodin!

Snímek z pořízeného videa napadeným řidičem. Foto: YoutubeSnímek z pořízeného videa napadeným řidičem. Foto: Youtube

PLZEŇ - V posledních dnech se do popředí zájmu všech médií dostal ostře sledovaný případ muže, jenž byl údajně napaden a zastaven dvojicí policistů v civilu, kteří se během zásahu prý původně ani neligitimovali.

Reklama

Všechna zpravodajská média, včetně těch televizních, se zabývají zcela nevšedním, řekněme zásahem policistů v civilu, proti řidiči osobního vozidla v Plzni.

Co se stalo?

Na konci září se dostal řidič J.V. do sporu se dvěma policisty v civilu, jenž řídili černý mercedes a v zúženém pruhu na Karlovarské třídě v Plzni chtěli podjet bílou dodávku převážející hendikepované osoby. V tom na patrně nevhodnou jízdu posádky mercedesu upozornil zablikáním řidič projíždějícího vozidla.

SOUVISEJÍCÍ: Právník jednoho z policistů z plzeňského konfliktu: Kauza je zkreslená

A to neměl dělat, protože si na něm začali zvyšovat ego dva policisté v civilu, kteří seděli v uvedeném černém mercedesu. Následně posádka uvedeného vozidla zatarasila cestu řidiči, a policisté v civilu, kteří se podle videa z paluby auta řidiče neligitimovali, jej z auta začali vyndávat za pomocí násilí. Podle videa, jenž už dávno koluje po internetu, mu vulgárně nadávali, shodit mu měli telefon na zem a během toho jeden z policistů v civilu měl držet v ruce zbraň. Podle advokáta napadaného řidiče Ronalda Němce uštědřili policisté řidiči, jenž si je natáčel na video, dokonce úder do hlavy.

Incident řeší GIBS

V pondělí napadaného řidiče J.V. z Karlovarska, jak uvedla MF Dnes, vyslýchali vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). A to celých pět hodin! Řidič musel vysvětlovat, co se tehdy na konci září stalo. GIBS v rámci vyšetřování bude mít k dispozici i záběry z městských kamer.

Budou agresivní policisté trestně stíháni?

Nejpozději do tří týdnů od výslechu by mělo být jasné, zda podle pořízeného videa policisté budou trestně stíháni. Ti zatím zůstávají ve službě, což už předtím deklarovalo Krajské ředitelství. Avšak chování této dvojice policistů údajně profesně vysokého postavení nechápal ani policejní prezident a ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Ten také požadoval důkladné vyšetření situace a informování veřejnosti o jeho výsledku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení
V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn

Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace
Muže v Přešticích trhal divočák Muže v Přešticích trhal divočák
GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?! GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?!


Komentáře