Policejní brutalita v Plzni. Skutečně strážci zákona pomáhali a chránili?!

Ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.czIlustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz

PLZEŇ - Naprosto nepochopitelného jednání se v Plzni dopustili dva policisté v civilu, kteří si patrně svou profesní a lidskou nadřazenost zvyšovali na nebohém řidiči.

Reklama

Černý mercedes v zúženém pruhu na Karlovarské třídě nebezpečně předjížděl bílou dodávku převážející hendikepované osoby. V tom na patrně nevhodnou jízdu posádky mercedesu upozornil zablikáním řidič projíždějícího vozidla.

A to neměl dělat, protože si na něm začali zřejmě zvyšovat ego dva policisté v civilu, kteří seděli v uvedeném černém mercedesu. Chtěli jej zastavit, řidič blikajícího vozidla ale na jejich výstrahy nereagoval. Navíc si podle informací z médií řidič na lince 112 ověřoval, zda jej chtějí zastavit vůbec policisté. Bylo mu údajně sděleno, že číslo poznávací značky není registrováno jako policejní vozidlo.

SOUVISEJÍCÍ: Právník jednoho z policistů z plzeňského konfliktu: Kauza je zkreslená

A tak jel dál. Jenže mercedes mu zatarasil cestu a policisté v civilu, kteří se zpočátku vůbec neligitimovali, jej z auta začali vyndávat za pomocí násilí. Vulgárně mu prý nadávali, shodit mu měli telefon na zem a dokonce na něj podle dostupných informací, což lze ostatně ověřit z pořízeného videa napadeným řidičem, které již koluje po internetu, měli mířit pistolí!

Po traumatickém zážitku a napadení od údajných policistů pak šel poškozený celou věc oznámit na policejní stanici.

Zástupci Krajského ředitelství Plzeňského kraje se pak napadenému muži omluvili, jeho právní zástupce přesto na dvojici neoznačených policistů, kteří se při zásahu neligitimovali, podal trestní oznámení. Napadený muž požaduje důkladné prošetření situace, finanční odškodnění ale údajně nežádá.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení
V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn

Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace
Muže v Přešticích trhal divočák Muže v Přešticích trhal divočák
GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?! GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?!


Komentáře