Policisté zadrželi zloději přímo při činu! Vyloupil zaparkované vozidlo

Policisté z hlídkové služby zadaželi zloděje přímo při činu Foto: archiv Události112.czPolicisté z hlídkové služby zadaželi zloděje přímo při činu Foto: archiv Události112.cz

Plzeň - V zaparkovaném autě si vyhlédl na palubní desce odložený nůž. Ten se mu natolik zalíbil, že rozbil čelní okno a chtěl jej ukrást. Během činu byl však zadržen.

Reklama

O případu informovala redakci SeveročeskýDeník.cz plzeňská policejní mluvčí Hana Šteflová s tím, že plzeňští policisté z hlídkové služby ve středu (23.4.2014) nad ránem okolo půl třetí zasahovali v ulici Jablonského v Plzni na Slovanech proti 27letému muži. Toho náhodný svědek spatřil v okamžiku, kdy mladík kamenem rozbil čelní sklo zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Fiat Punto a chtěl odcizit na palubní desce odložený nůž, který se mu podle jeho pozdější výpovědi zalíbil natolik, že se rozhodl si jej touto cestou okamžitě opatřit.

S ohledem na výši škody, která přesáhla 5 tisíc korun, bude jeho skutek kvalifikován nejen jako krádež, ale i jako poškození cizí věci, za které může být odsouzen až k dvouletému trestu odnětí svobody. Během neodkladných úkonů, které byly bezprostředně po zadržení pachatele provedeny, byly u muže nalezeny i další předměty, které pochází z trestné činnosti, doplnila policejní mluvčí.

Plzeňští policisté rovněž zjišťují, zda muž nemá na svědomí i další protiprávní jednání majetkového charakteru.

-jb-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře