Republiková dopravně bezpečnostní akce typu Y

Policejní radar ve vozidle Policie ČR Foto: archiv Události112.czPolicejní radar ve vozidle Policie ČR Foto: archiv Události112.cz

Domažlicko - Policisté se během víkendu zaměřili především na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů před jízdou a během jízdy. V pátek v době od 16:30 hodin do 20:30 hodin a v sobotu 7. června v době od 23:00 hodin do 03:00 hodin dne 8. června proběhly na teritoriu územního odboru Domažlice republikové dopravně bezpečnostní akce typu Y.

Reklama

O policejní dopravně - bezpečnostní akci informovala redakci ZápadočeskýDeník.cz Domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že policisté se zaměřili především na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů před jízdou a během jízdy.

V pátek bylo zkontrolováno 172 vozidel, přičemž policisté zjistili 25 přestupků.

Všechny byly vyřešeny na místě v blokovém řízení uložením blokových pokut v souhrnné částce 10 200 korun. V osmi případech nevyhovoval technický stav vozidla, ve dvou případech nebyli řidiči připoutáni bezpečnostními pásy, dvakrát přestupek spáchali cyklisti. V noci ze soboty na neděli policisté zkontrolovali 44 vozidel a zjistili 10 přestupků.Devět vyřešili přímo na místě, jeden přestupek byl oznámen správnímu orgánu k projednání, doplnila policejní mluvčí Brožová.

Dle informací redakce ZápadočeskýDeník.cz dva kontrolovaný řidiči nebyli vůbec ve vozidle připoutáni bezpečnostním pásem, v jednom případě byl silně nevyhovující technický stav vozidla. Požití alkoholických nápojů policisté nezaznamenali ani u jednoho řidiče. Vzhledem k nadcházejícím prázdninám budou policisté nejen na domažlicku a plzeňsku dopravně - bezpečnostní akce opakovat.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře