Řidička během tří minut způsobila dvě dopravní nehody. A to přímo před zraky policistů

nezodpovědná řidička řádila na silnici, ilustrační foto. Foto: HZS MSKnezodpovědná řidička řádila na silnici, ilustrační foto. Foto: HZS MSK

Zahořany - Policisté ženě naměřili přes dvě promile alkoholu v krvi.

Reklama

Kuriózní dopravní nehodu šetří policisté z dopravního inspektorátu v Domažlicích. Dvaatřicetiletá řidička způsobila během tří minut dvě dopravní nehody, navíc před zraky policistů.

V neděli (10.11.2013) ve 21.45 hodin řídila osobní automobil tovární značky Peugeot bez vážného důvodu po předchozím požití alkoholických nápojů ve stavu vylučujícím způsobilost ve směru jízdy z centra obce Zahořeny směrem ke křižovatce se silnicí č. I/22.

V prostoru u místní prodejny ji policisté obvodního oddělení Domažlice chtěli zastavit a kontrolovat, ale řidička na pokyn policisty nezastavila a ujížděla. Policisté ji proto začali za použití výstražného světelného a zvukového zařízení pronásledovat.

"Řidička stále ujížděla a při průjezdu mírné levotočivé zatáčky vjela levou stranou vozidla za střed vozovky, kde se bočně střetla s protijedoucím osobním automobilem značky Fiat. Po střetu neprodleně nezastavila vozidlo, neprokázala protijedoucí řidičce svoji totožnost, nesdělila jí údaje o vozidle, se kterým měla účast na dopravní nehodě, nesepsala s ní společný záznam o dopravní nehodě a z místa ujela," sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

O tři minuty později způsobila další dopravní nehodu, tentokrát na přímém úseku pozemní komunikace najela na pravou krajnici, vyjela za pravý okraj vozovky, kde narazila do betonového tělesa mostku přes silniční příkop. Ke zranění osob nedošlo.

"Zde se žena na výzvu policistů podrobila dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 2,07 promile alkoholu v krvi. Poté jí byla v lékařském zařízení odebrána krev ke zjištění přesně hladiny krve," uvedla policejní mluvčí.

Škoda na vozidle značky Peugeot byla vyčíslena na 9 tisíc korun, škoda na vozidle Fiat na 3 tisíce korun a na betonovém mostku vznikla škoda ve výši 2 tisíce korun. Policisté řidičce zadrželi řidičský průkaz a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případem se dále zabývají.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře