Senior nerespektoval zákaz řízení a usedl za volant vozu

Policie ČR Foto: archiv Události112.czPolicie ČR Foto: archiv Události112.cz

Plzeň - Další ukázkový případ nezodpovědnosti! Policisté Dopravního inspektorátu plzeňské policie včera zajistili 64letého muže, který usedl za volant osobního motorového vozu tovární značky Seat Leon, ačkoli má až do dubna příštího roku platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

Reklama

O případu informovala plzeňská policejní mluvčí Hana Štefllová s tím, že ve středu (11.6.2014) kolem druhé hodiny odpolední dopravní policisté v rámci běžné silniční kontrolovali zastavili zmíněného řidiče v obci Želčany.

Muž  předložil všechny doklady potřebné k provozu vozidla, rovněž orientační dechová zkouška ke zjištění přítomnosti alkoholu v jeho krvi byla negativní. Protože však nebyl schopen předložit platný řidičský průkaz, provedli policisté na místě prověrku, kdy zjistili, že senior je veden jako neřidič, protože mu byl v říjnu loňského roku rozhodnutím Okresního soudu Plzeň – město  vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 18 měsíců, to je do dubna roku 2015.

Zato, že přes soudní zákaz řídil motorové vozidlo, jej nyní čeká trestní stíhání pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu může být vysloven trest odnětí svobody v délce trvání až tři roky, doplnila policejní mluvčí.

Vyslovený zákaz řízení vozidel, alkohol či drogy za volantem není v dnešní době nic neobviklého. O případu zdogovaného řidiče za volantem jsme vás informovali v pondělí (9.6.2014), kdy řidiče pod vlivem drog za volantem svého vozidla zadrželi policisté na mostecku. A navíc se jim snažil ujet!

ČTĚTE: ŘIDIČ POD VLIVEM DROG: Místo aby vystoupil, šlápl na plyn a ohrozil policisty

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře