Šestadvacetiletý výtržník napadl policisty v Karlových Varech

Hlídka Policie ČR - agresor slovně i fyzicky napadl zasahující policisty Foto: archiv Události112.czHlídka Policie ČR - agresor slovně i fyzicky napadl zasahující policisty Foto: archiv Události112.cz

Karlovy Vary - Karlovarští kriminalisté obvinili 26 letého muže z Karlových Varů, a to ze spáchání přečinů násilí proti úřední osobě, výtržnictví a poškození cizí věci. Takového jednání se měl agresor dopustit v pondělí (19.5.2014) před devátou hodinou večer v obci Bečov nad Teplou.

Reklama

Na veřejném prostranství měl úmyslně poškodit stojan s turistickou mapou lázeňského území, kterou měl zezadu proskočit.

O případu informovala redakci ZápadočeskýDeník.cz Karlovarská policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že po příjezdu policejní hlídky byl obviněný muž policisty řešen. Následně měl být proti nim velice arogantní a agresivní, hlídce slovně sprostými výrazy nadával. Výtržník byl policisty vyzván, aby zanechal svého protiprávního jednání a nastoupil do služebního vozidla, kdy bude převezen na policejní služebnu. Při tomto měl fyzicky napadnout zakročujícího policistu, kterého chytil za kapsu košile, tu utrhl a snažil se ho zasáhnout tzv. „hlavičkou“. Hlídka po použití donucovacích prostředků agresivního muže naložila do služebního vozidla. Tenvšak kladl odpor a nohama vykopl skleněnou výplň okna dveří. Obviněnému muži byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 2,19 promile alkoholu v dechu. Poté byl převezen do policejní cely, vysvětlila redakci k případu policejní mluvčí.

Takového jednání se dopustil i přesto, že byl již v minulosti pro trestný čin výtržnictví již několikrát odsouzen. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky, doplnila Týřová.

Škoda na poškozeném stojanu s turistickou mapou a na poškozeném okně služebního vozidla byla předběžně odhadnuta na částku kolem 10 tisíc korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře