Útočník střílel na linkový autobus, nikoho nezranil. Do případu se vložil i ministr

Policejní vyšetřování, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czPolicejní vyšetřování, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - Ministr vnitra Milan Chovanec požádal policii o důkladné vyšetření incidentu. Ten se odehrál na Borských polích v Plzni.

Reklama

"V úterý 7. července 2015 před 23. hodinou došlo ke střelbě do zadní části autobusu městské hromadné dopravy, který jel ve směru z Borských polí na Bory. V té chvíli bylo uvnitř autobusu několik desítek cestujících. Ke zranění cestujících naštěstí nedošlo. Došlo k poškození autobusu několika střelami. V současné době bude probíhat znalecké zkoumání zajištěných stop," uvedla plzeňská policejní mluvčí Ivana Jelínková.

"Spekulovat o motivu tohoto případu je předčasné, jelikož je v současné době případ na samém počátku vyšetřování. Kriminalisté dávají objasnění tomuto případu prioritu," dodala.

Při objasňování tohoto případu se s žádostí o pomoc se policie obrací i na veřejnost. Pbčané, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci o tomto případu, ať se obrátí na kteroukoli služebnu Policie České republiky nebo volají na linku Policie České republiky 158.

"Prosíme i cestující, kteří v tu dobu cestovali v autobusu, nechť se obrátí na Policii České republiky, i když nepředpokládají, že jejich svědectví může být důležité. I nepatrná informace může vést k odhalení pachatele," vyzvala policejní mluvčí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře