Útok kyselinou v erotickém klubu. Žena byla obviněna z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky

Policie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.czPolicie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

PLZEŇ - Útok kyselinou v plzeňském erotickém klubu na Americké třídě má dohru. Kriminalisté v neděli (25.3.2018) obvinili 46letou ženu, která v sobotu zaútočila kyselinou, z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky.

Reklama

Zraněni byli tři lidé. Muže převezli podle slov mluvčího Robina Šína na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Ženu přepravil vrtulník do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na Kliniku popáleninové medicíny.

Zraněných záchranáři ošetřili celkem pět. Kromě tří lidí, kteří skončili v nemocnici, byli zasaženi chemikálií i další dva.

Podle médií v sobotu (24.3.2018) zaútočila prostitutka v erotickém klubu na několik lidí, které poleptala kyselinou. Pravděpodobně šlo o kyselinu sírovou.

Podle policejní mlivčí Veroniky Hokrové kriminalisté v neděli v pozdních večerních hodinách zahájili trestní stíhání ženy, kterou obvinili ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky. Obviněná žena je v současné době stíhána na svobodě.

Ženě hrozí až šest let ve vězení.

Jak je těnto trestný čin popsán?

Jako čin, kterým útočník způsobí „těžkou újmu na zdraví v silném rozrušení ze strachu, úleku, zmatku nebo jiného omluvitelného hnutí mysli anebo v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného.“

DALŠÍ AKTUALITY Z KRIMI: Kus ledu zapříčinil poranění řidiče

Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře