Úvěrový podvod: Při sepisování smlouvy o zápůjčce finanční hotovosti předložila falešnou smlouvu

Bankovky, ilustrační foto. Foto: archiv MediaShow.czBankovky, ilustrační foto. Foto: archiv MediaShow.cz

Plzeň - Čtyřiatřicetiletá žena z Plzně se dopustila úvěrového podvodu tím, že dne 19. února tohoto roku navštívila jednu z finančních společností v centru Plzně a zde zažádala o poskytnutí finančního úvěru ve výši 35 000 korun.

Reklama

O případu informovala plzeňská policejní mluvčí Hana Štefllová s tím, že při sepisování smlouvy předložila veškeré potřebné doklady a dokumenty, mimo jiné i pracovní smlouvu a potvrzení o výši měsíčního příjmu.

Poté, co peníze vyčerpala a utratila, nezaplatila ani jednu z řádných splátek stanovených ve splátkovém kalendáři. Navíc bylo policisty zjištěno, že smlouva o zaměstnání je falsifikát a žena nikdy u společnosti uvedené na této listině nepracovala. Včera jí pro toto protiprávní jednání bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu úvěrový podvod, za který může jít až na dva roky za mříže, doplnila Štefllová z plzeňské policie.

Podvodná jednání s bankovními i nebankovními úvěry jsou takřka na denním pořádku, jak sdělili redakci ZápadočeskýDeník.cz námi oslovení policejní vyšetřovatelé.Nejedná se v dnešní době o nic zcela vyjimečného.

Díky bankovním i privátním nebankovním registrům, které zcela legálně evidují  "i malé zaškobrtnutí" klienta se tak lidé mnohdy dostanou do problémů si oficiální a legální cestou vypůjčit finanční hotovost v bankovních domech a uchýlejí se k těmto činům podvodného jednání.

O tom, že podvádět se nemá se přesvědčila na vlastní kůži i žena ze severu Čech.

ČTĚTE: Podvádět se nevyplácí! Chtěla získat půjčku, na problémy přitom „zadělala“ i příteli a jeho známému

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře