V chebské Saklce se topil cizinec. Policisté neváhali a pro tounocího se muže skočili do vody!

Hlídka Policie ČR Foto: archiv Události112.cz / J.B.Hlídka Policie ČR Foto: archiv Události112.cz / J.B.

Cheb - Ve čtvrtek (7.8.2014) krátce po 14.00 hodině bylo přijato na obvodní oddělení v Chebu telefonické oznámení, že ve vodní nádrži Skalka plave muž, zřejmě mluvící německy, který se začal topit.

Reklama

O události informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že na místo vyjela policejní hlídka z chebského obvodního oddělení , kdy po příjezdu skočili dva policisté pro topícího muže do vody a třetí policista si půjčil od místních chatařů loďku, se kterou plul kolegům na pomoc. Společnými silami se policistům podařilo muže vytáhnout do loďky a dostat na břeh, doplnila policejní mluvčí.

Podle informací redakce ZápadočeskýDeník.cz byla na místo přivolána posádka chebské záchranné služby, která si tounoucího muže od zasahujících policistů převzala do své péče. Po nezbytném ošetření byl muž záchranáři převezen ve stabilizovaném stavu na hraniční přechod s Německem, kde si ho převzeli němečtí zdravotníci.

Je viděť, že příhraniční spolupráce záchranářů funguje více než brilantně. Nutno dodat, že profesionální záchranáři stále ještě čekají na novou lepší legislativu, která by jim umožnila transportovat pacienta přímo do Německé nemocnice nikoliv ho předávat na hranicích, které již několik let v podstatě stejně neexistují.

V tomto případě se opět jedná pouze o jakou si nedokonalost našich zákonů, která tak omezuje zdravotníky při jejich povolání. V současné době má sice dojít k nějakým podpisům smluv zástupců obou příhraničních regionů ohledně vzájemné spolupráce, ale... celá věc je zatím pouze na papíře.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře