V hlavní roli alkohol. Na protialkoholní záchytné stanici měli rušno

Hlídka Policie ČR Foto: archiv Policie ČRHlídka Policie ČR Foto: archiv Policie ČR

Plzeň - Plzeňští policisté během Velikonoc prožili tři rušné dny. Během nich se potýkali především s majetkovou trestnou činnosti a přestupky na úseku veřejného pořádku. Řadu pachatelů strážci zákona převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

Reklama

O událostech spojených s velikonočním popíjení alkoholu na plzeňsku informovala redakce ZápadečeskýDeník.cz mluvčí plzeňské policie Hana Štefflová s tím, že mezi jejími návštěvníky byl i 60letý muž z Plzně, který byl v sobotu v půl deváté večer nalezen silně pod vlivem alkoholu ležící na chodníku v Plzni U Nové Hospody. Protože muž nadýchal 2,61 promile, byl umístěn v tomto speciálním zařízení.

Noc pod dohledem personálu protialkoholní stanice strávili i tři cizinci. Ti se včera v sedm hodin večer silně opilí pohybovali v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy v Plzni na Americké třídě. V okamžiku, kdy místem projížděla policejní hlídka, jeden z trojice, 35letý muž, stáhl kalhoty a spodní prádlo a obnažen na projíždějící hlídku pokřikoval vulgární výrazy.

Druhý z mužů, který nebyl schopen pohybu, stál opřený o ceduli s jízdními řády a do ní rukou bouchal. Třetí z výtečníků v okamžiku, kdy policisté prováděli kontrolu dvou zmíněných cizinců, začal na strážce zákona sprostě pokřikovat a nadávat jim.

Se všemi narušiteli veřejného pořádku byla na místě provedena orientační dechová zkouška ke zjištění alkoholu v krvi, kdy byli naměřeny hodnoty 1,49, 2,09 a 2,16 promile. Všichni byli posléze převezeni na protialkoholní záchytnou stanici, doplnila Štefflová.

Rekordmanem ve výši promile je 47letý muž z Chebska. Ten byl v sobotu v 18.30 hodin zajištěn v Plzni v bytě své přítelkyně, kterou fyzicky napadl. S hodnotou 2,74 promile alkoholu v krvi i on skončil na „záchytce“.

-jb-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům
Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům
Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků

Chodkyně vběhla řidiči pod auto Chodkyně vběhla řidiči pod auto
Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek
Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty


Komentáře