V hlavní roli alkohol. Na protialkoholní záchytné stanici měli rušno

Hlídka Policie ČR Foto: archiv Policie ČRHlídka Policie ČR Foto: archiv Policie ČR

Plzeň - Plzeňští policisté během Velikonoc prožili tři rušné dny. Během nich se potýkali především s majetkovou trestnou činnosti a přestupky na úseku veřejného pořádku. Řadu pachatelů strážci zákona převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

Reklama

O událostech spojených s velikonočním popíjení alkoholu na plzeňsku informovala redakce ZápadečeskýDeník.cz mluvčí plzeňské policie Hana Štefflová s tím, že mezi jejími návštěvníky byl i 60letý muž z Plzně, který byl v sobotu v půl deváté večer nalezen silně pod vlivem alkoholu ležící na chodníku v Plzni U Nové Hospody. Protože muž nadýchal 2,61 promile, byl umístěn v tomto speciálním zařízení.

Noc pod dohledem personálu protialkoholní stanice strávili i tři cizinci. Ti se včera v sedm hodin večer silně opilí pohybovali v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy v Plzni na Americké třídě. V okamžiku, kdy místem projížděla policejní hlídka, jeden z trojice, 35letý muž, stáhl kalhoty a spodní prádlo a obnažen na projíždějící hlídku pokřikoval vulgární výrazy.

Druhý z mužů, který nebyl schopen pohybu, stál opřený o ceduli s jízdními řády a do ní rukou bouchal. Třetí z výtečníků v okamžiku, kdy policisté prováděli kontrolu dvou zmíněných cizinců, začal na strážce zákona sprostě pokřikovat a nadávat jim.

Se všemi narušiteli veřejného pořádku byla na místě provedena orientační dechová zkouška ke zjištění alkoholu v krvi, kdy byli naměřeny hodnoty 1,49, 2,09 a 2,16 promile. Všichni byli posléze převezeni na protialkoholní záchytnou stanici, doplnila Štefflová.

Rekordmanem ve výši promile je 47letý muž z Chebska. Ten byl v sobotu v 18.30 hodin zajištěn v Plzni v bytě své přítelkyně, kterou fyzicky napadl. S hodnotou 2,74 promile alkoholu v krvi i on skončil na „záchytce“.

-jb-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře