V Plzni došlo ke slovnímu i fyzickému napadení strážníků

Hlídka strážníků plzeňské městské policie Foto: archiv Městská Policie PlzeňHlídka strážníků plzeňské městské policie Foto: archiv Městská Policie Plzeň

Plzeň - Včerejšího dne ve 21:40 hodin hlídka MP Plzeň projížděla Dominikánskou ulicí, kde si povšimla dvou osob, z nichž jedna močila na zaparkované vozidlo a druhá pokřikovala na hlídku MP vulgární nadávky. Hlídce MP se muže podařilo zastavit v sadech 5. května.

Reklama

Poté muže strážníci vyzvali k prokázání totožnosti.

O incidentu dnes (18.4.2014) informovala redakci ZápadočeskýDeník.cz preventistka plzeňské policie Vlčková Andrea s tím, že muži na výzvu hlídky nereagovali a pokračovali ulicí směrem k hotelu Marriot a nadále pokřikovali vulgárními výrazy na hlídku. Strážníci se opakovaně snažili osoby ztotožnit, ale dotyčné osoby na výzvy nereagovaly a naopak se začala stupňovat agresivita obou mužů vůči hlídce MP. Začalo docházet k fyzickému napadání (strkání rukama do obou členů hlídky) s pokračujícími verbálními útoky. Z tohoto důvodu se strážník rozhodl přivolat další hlídku na pomoc. Po neúspěšných opakovaných výzvách se situace vyhrotila ve fyzické napadení mužů proti jednomu ze strážníků kopem do oblasti břicha a hlavy. Hlídka MP použila zákonné výzvy, ale jeden z mužů útočil stále, proto bylo použito donucovacího prostředku (úder teleskopickým obuškem).

Poté agrese dále pokračovala verbálními útoky na strážníka, kdy jeden z nich vyhrožoval slovy:

,, Až budeš v civilu a potkám tě, tak toho budeš litovat, ty zmrde´´. Další z přijíždějících hlídek MP, viděla na rozhraní ulic Pražská a sady 5. května, jak jsou strážníci fyzicky napadáni dvojicí osob. Hlídka MP neprodleně vystoupila ze služebního vozu a běžela hlídce na pomoc. Po příjezdu dalších hlídek MP byli oba muži opětovně požádáni o prokázání totožnosti, k čemuž nedošlo, protože jeden z mužů opět zaútočil na strážníka. Muži byla po zpacifikování útočníka nasazena pouta. Poté se podařilo zjistit totožnost osoby. Jednalo se o 22 letého mladíka ze Slovenska. Strážníci provedli  dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,87 promile alkoholu.

Druhý 31 letý muž ze Slovenska po celou dobu verbálně urážel strážníky. Rovněž druhému útočníkovi byla provedena dechová zkouška. Muži byla naměřena hodnota 2,22 promile alkoholu. V této době se začala agresivita staršího z obou mužů stupňovat. Po učinění zákonné výzvy, aby muž upustil od protiprávního jednání, muž zaútočil na strážníka. I druhému muži po odvrácení útoku byla nasazena pouta. Při tomto zákroku došlo ke zranění pravé ruky strážníka. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si po příjezdu celou událost převzala k dořešení. Krátce po zákroku začal starší z mužů ztrácet vědomí a přestal s hlídkou komunikovat. Z tohoto důvodu byla neprodleně vyrozuměna záchranná služba. Lékařka záchranné služby na místě konstatovala, že muž ztrátu vědomí pouze předstírá.

Druhého (mladšího)muže si na místě převzala k dalšímu šetření hlídka PČR – Střed, Anglické nábřeží 7, Plzeň, vysvětlila redakci ZápadočeskýDeník.cz preventistka plzeňské městské policie Andrea Vlčková.

Na žádost lékařky záchranné služby byl strážníky proveden bezpečnostní doprovod z důvodu možné agrese útočící osoby při převozu do FN Plzeň – Bory, chirurgické ambulance k dalšímu vyšetření. Bezpečností doprovod byl proveden osobní přítomností strážníka v sanitním vozidle záchranářů. Muž byl předán službu konajícímu lékaři. Na žádost tohoto lékaře byla hlídka přítomna ve FN – Bory. Po prvotním vyšetření lékařem byl muž odeslán na CT vyšetření. Během prvotního vyšetření byl muž agresivní a to tím, že hlídce MP vyhrožoval fyzickou likvidací. Při převádění muže na CT vyšetření se tento sám a cíleně udeřil hlavou do zárubní dveří od ordinace. Tímto si způsobil tržnou ránu na hlavě a poté upadl na zem a opět předstíral bezvědomí. Lékař, který byl přítomen celé události, muže ošetřil sešitím tržné rány na hlavě. Během tohoto ošetření se muž pokusil utéct z ordinace, což mu bylo přítomnou hlídkou MP znemožněno. Poté se na místo dostavila hlídka Policie ČR, kde si policista osobu převzal k dalšímu šetření, doplnila Vlčková.

Druhá hlídka MP po odjezdu záchranné služby z místa celé události, odvezla oba zraněné strážníky k ošetření do FN - Plzeň Lochotín.

-jb-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře