V Plzni na Karlově hořela ubytovna. Bylo nalezeno torzo těla

Požár ubytovny. Foto: archiv HZS Plzeňského krajePožár ubytovny. Foto: archiv HZS Plzeňského kraje

PLZEŇ - Od osmi hodin ráno v úterý (11.9.2018) zasahovalo 12 jednotek požární ochrany u požáru ubytovny v Plzni na Karlově. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. ZZS odvezla do nemocničních zařízení 10 osob.

Reklama

Dále v průběhu zásahu byli ošetřeni i dva zasahující hasiči. Jeden byl odvezen na internu Fakultní nemocnice Lochotín, druhý po ošetření na místě pokračoval v práci.

Zasažená budova měla rozměry 100 x 13m a sídlilo zde kromě ubytovny i několik soukromých firem. Požár zcela zničil celé první poschodí, kde se nacházela ubytovna. Dále požár zasáhl i několik automobilů, které byly jak uvnitř, tak vně budovy.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu cca po 2,5 hodinách. Hasební práce probíhaly i odpoledne, poté došlo k redukci sil a prostředků.

Přes noc na místě zůstaly dvě jednotky. Hasiči kromě standardní požární techniky přistavili na místo i evakuační autobus, kterým odváželi klienty ubytovny do náhradnímu ubytování. Spolumajitel objektu předběžně vyčíslil škodu na 40 mil. Kč. Příčina požáru je v šetření.

Ve středu ráno se na místo dostavili vyšetřovatelé. Hasiči koordinovali činnost s PČR. Na požářišti bylo nalezeno torzo lidského těla. Na místo události byl povolán koroner, informoval v tiskové zpráve HZS Plzeňského kraje.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře