Vandalové řádili ve vozech městské hromadné dopravy

Policie ČR Foto: archiv Události112.czPolicie ČR Foto: archiv Události112.cz

Plzeň - Policisté pátrají po pachateli či pachatelích, kteří sprejují a malují ve vozech tramvají, v autobusech a trolejbusech. Policisté Policie České republiky pátrají po neznámém pachateli či pachatelích, kteří v době od prosince loňského roku do 14. března tohoto roku poškodili nejméně v 45 případech vozový park plzeňské městské hromadné dopravy.

Reklama

O nájezdu vandalů na vozový park plzeňské MHD informovala redakci ZápadočeskýDeník.cz plzeňská policejní mluvčí Hana Štefflová s tím, že pachatelé většinou sprejem postříkali či různými fixy pomalovali a tedy poškodili vnitřní vybavení trolejbusů, autobusů ale i vozů tramvají. Terčem útoku tak zvaných sprejerů se staly většinou sedačky, skleněné výplně oken ale i jiné vnitřní části. Celková škoda byla odhadnuta na 500 000 korun.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, vysvětlila redakci k případu plzeňská policejní mluvčí.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří by k tomuto závažnému majetkovému protiprávnímu jednání mohli podat jakoukoli informaci, která by napomohla při odhalení pachatele, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158, doplnila policejní mluvčí Štefflová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře