Žalobce obžaloval policistu, který se zbraní v ruce diskutoval s řidičem

Policie, ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.czPolicie, ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz

PLZEŇ - Policista, který před několika měsíci v Plzni s pistolí v ruce zakročil proti řidiči osobního auta, míří před soud. Státní žalobce ho obžaloval z toho, že se prý dopustil zneužití pravomoci úřední osoby.

Reklama

"Mohu potvrdit, že ze strany Krajského státního zastupitelství v Plzni byla podána obžaloba s kvalifikací zneužití pravomoci úřední osoby k Okresnímu soudu Plzeň-město,“ citoval iDNES.cz státního zástupce Jiřího Richtra.

Co se v září 2017 stalo?

To bude zjišťovat soud. Podle vyjádření řidiče a jeho advokáta pro média a také podle kamerového záznamu z vozu řidiče vyplývá, že událost, která se stala na rušné Karlovarské ulici 21. září 2017, měla odstartovat údajným manévrem černého mercedesu. V něm jeli dva policisté v civilu, jak se později ukázalo.

Podle řidiče osobního auta byl manévr mercedesu nebezpečný, a tak upozornil šoféra mercedesu probliknutím. Policisté záhy zapnuli výstražné zařízení a po několika stech metrech osobnímu vozu, ve kterém seděl řidič, zablokovali cestu.

Z mercedesu pak vystoupili dva muži v civilu, jeden z nich měl v ruce zbraň. Jejich zákrok pak natočila kamera v autě řidiče osobního vozu.

Podle žalobce jeden z policistů, který držel v ruce zbraň, se mohl dopustit trestného činu. Případ vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

O případné trestně-právní odpovědnosti obžalovaného bude rozhodovat soud.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře