Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.czIlustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz

PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.

Reklama

K události došlo v nedělním dopoledni.

Dvacetiletá žena podstoupila domácí porod. Tvrdila ale, že těhotná nebyla. Přivolaní policisté ovšem našli novorozence v koši na prádlo. Dítě přežilo, jednalo se o nalezenou holčičku, který se nacházela ve velmi vážném stavu.

Na případ upozornila sama žena, která si přivolala zdravotníky s tím, že má zdravotní komplikace. Tvrdila však, že těhotná není. Zdravotníci ale brzy odhalili, že před chvílí rodila. Proto záchranáři přivolali i policii.

"Ženu jsme po ošetření předali do péče lékařů gynekologicko-porodnické kliniky plzeňské fakultní nemocnice. Zhruba po dvaceti minutách ale volala policie, že dítě našla v prádelním koši. Porodní asistentka tam nebyla," uvedl pro média Martin Brejcha, mluvčí plzeňských záchranářů.

Nyní vyšlo najevo, že žena chtěla ihned po porodu dítě zabít. Vlastní narozenou holčičku dokonce měla umlátit paličkou na maso a bodnout do krku. I přes velkou snahu lékařů novorozenec nepřežil.

Mladá žena měla těhotenství tajit. Nyní je už ve vazbě a hrozí jí až výjimečný trest.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře