Nová vozovna na Slovanech bude mít zelenou střechu

Vizualzace nové vozovny na Slovanech. Foto: Magistrát města PlzněVizualzace nové vozovny na Slovanech. Foto: Magistrát města Plzně

Rekonstrukce vozovny Slovany začala. Pro Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) začala jedna z největších akcí v novodobé historii společnosti.

Reklama

Bude probíhat za plného provozu vozovny a cílem je vyřešit nedostatečnou kapacitu a špatný technický stav budov. Kromě nesrovnatelně vyšší kvality technického vybavení poskytne vozovna nové zázemí pro zaměstnance a celkově bude mnohem lépe a citlivěji řešeno její sousedství v těsné blízkosti obytné zóny.

Dokončení rekonstrukce vozovny Slovany je plánováno na konec roku 2022.

V polovině listopadu začala příprava na demolici a první menší bourací práce objektu garáží v severní části areálu.

Do konce roku 2020 se počítá se začátkem demolice staré haly, zahájením výstavby východní části kolejiště a výstavbou provizorního zázemí pro servisní organizaci.

„Modernizace tramvajové vozovny má velký význam pro veřejnou dopravu ve městě Plzni. Vedle toho nové budovy vylepší i klima v areálu a jeho okolí, když všechny budou mít zelenou střechu, což zamezí tomu, aby areál vozovny byl obrovským tepelným ostrovem. Vznikne tak unikátní projekt 16 tisíc metrů čtverečných zelených střech,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Na veřejnost budou mít dopady stavební práce na Slovanské aleji, které budou zahájeny v pondělí 16. listopadu 2020. Od tohoto dne bude vjezd povolen pouze pro vozidla MHD a dopravní obsluhu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře