Gymnázium v Tachově má novou tělocvičnu

Foto Plzeňský krajFoto Plzeňský kraj

Od října bude sloužit studentům Gymnázia v Tachově nová dvoupatrová tělocvična. Vyřeší se tak problém s přesunem do tělocvičen a sportovních hal v okolí.

Reklama

 

Gymnázium nemělo do té doby k dispozici pro výuku tělesné výchovy žádný vhodný vnitřní prostor. Studenti gymnázia proto museli na hodiny tělesné výchovy opouštět budovu gymnázia a docházet do tělocvičen a sportovních hal v okolí.

Pro systém výuky tělesné výchovy a rozdělení studentů potřebuje škola dvě tělocvičny. To bylo vyřešeno výstavbou dvoupodlažního objektu s dvěma tělocvičnami nad sebou.Protože v okolí gymnázia nebyla vhodná plocha na výstavbu tělocvičny, byla nová budova postavena na malém svažitém pozemku v těsné blízkosti školy.

Kvůli svažitému terénu bylo třeba postavit opěrnou stěnu, odtěžit zeminu a do takto vytvořeného stavebního prostoru tělocvičnu umístit.První podlaží má menší tělocvičnu určenou především pro aerobik, jógu a podobné činnosti. Pro zachování dostatečného prostoru pro průjezd požárních vozidel mezi novou tělocvičnou a stávající budovou ZŠ musela být tělocvična navržena užší.

Druhé podlaží obsahuje tělocvičnu, která vyhovuje pro běžné míčové sporty (basketbal, házená, volejbal, sálová kopaná a další sporty).Stavba budovy přišla na 347 653,21 Kč včetně DPH. Výstavba byla částečně hrazena z dotace Ministerstva školství mládeže a sportu ČR, od nějž škola získala dotaci ve výši 39 173 825 Kč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře