Infolinka s online přepisem řeči pro osoby se sluchovým omezením

Z Plzně. Foto Magistrát města PlzněZ Plzně. Foto Magistrát města Plzně

Od 3. března mohou sluchově omezení komunikovat na webu Plzeňského kraje www.plzensky-kraj.cz pomocí unikátní funkce přepisu hovoru „text to speech“.

Reklama

Infolinka s online přepisem řeči pro osoby se sluchovým omezením, která je nasazena na webu Plzeňského kraje, je nově rozšířena o unikátní funkci „text to speech“ během hovoru. Tato linka umožňuje využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou ztrátou.ato nová funkce

Uživatel služby nově může svůj dotaz vepsat do speciálního řádku, dotaz je následně automaticky přečten syntetickým hlasem zaměstnanci úřadu a mluvená reakce úředníka je přepsána profesionálním přepisovatelem do textové podoby.

„Uživatel služby si tedy může vybrat, zda bude komunikovat mluvenou češtinou či psanou formou. Odpověď zaměstnance úřadu mu bude vždy doslovně přepsána profesionálními přepisovateli, kteří dosahují rychlosti přes 500 úhozů za minutu,“ popisuje výhodu nové služby náměstek hejtmanky pro oblast IT, digitalizaci a Centrální nákup Pavel Hais.

Tuto inovaci připravil sociální podnik Transkript online ke  Světovému dni sluchu na základě zpětné vazby cílové skupiny osob s omezením sluchu. Právě tito lidé se v důsledku ztráty sluchu často potýkají i se zhoršenou srozumitelností mluveného slova.

„Komunikaci krajského úřadu s lidmi s hendikepem se snažíme stále zdokonalovat. Především v dnešní těžké době se zkvalitňování elektronické komunikace ukazuje jako jediná možná cesta. Nová funkce nás tak opět posune o kousek dál,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře