Plzeň zajistila nová karanténní místa pro osoby bez přístřeší

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Plzeň se připravuje na případ, že na území města začne růst počet lidí bez domova, u nichž testy potvrdí onemocnění covid-19.

Reklama

Objekt ve Školní ulici na Doubravce, který byl dosud určen jako karanténní místo, zůstane jako záložní, místo něj se nově otevře karanténní centrum v Domově sv. Františka a na městské ubytovně Plachého 52.

Kapacita těchto dvou nových míst je maximálně 50 lůžek. Na území Plzně je kolem 450 osob bez přístřeší, vyšší počet covid pozitivních mezi nimi se očekává i proto, že se chystá plošné testování těchto osob i v souvislosti s prokázaným záchytem britské mutace nového koronaviru v kraji.

„Objekt pro umístění lidí bez domova do karantény či izolace ve Školní ulici s kapacitou 16 lůžek byl připravován vloni na základě údajů spojených s původní variantou SARS CoV-2. Poté, co se do ČR dostala britská mutace, museli jsme tuto strategii přehodnotit. A to hlavně na základě nových skutečností, které se ukázaly při testováni lidí bez domova v jiných městech, kdy třeba v Karlových Varech bylo ze 70 testovaných 30 pozitivních,“ vysvětlil primátor Martin Baxa. Ten nastavením nové strategie a řešením situace pověřil radního pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem Davida Šloufa.

Podle Šloufa bude v Domově svatého Františka ve Wenzigově ulici, který provozuje Městská charita Plzeň, pro karanténu a izolaci osob bez přístřeší maximálně 33 lůžek (v závislosti na aktuální epidemické situaci).

Služby nízkoprahového centra a noclehárny, jež Domov sv. Františka běžně poskytuje, se dočasně přesunou do areálu DEPO2015.

„Druhým místem pro karanténu covid pozitivních osob bez přístřeší bude městská ubytovna v Plachého ulici 52. V řádu dnů tam zatím připravíme 14 míst ve dvoulůžkových pokojích, dle potřeby budeme přidávat další,“ doplnil David Šlouf.

Podle jeho slov je toto nejrychlejší, nejschůdnější a nejefektivnější řešení. Ubytovna je určena k rekonstrukci, pro covid pozitivní budou vyhrazena dvě její horní patra. Správcem objektu je městská společnost Obytná zóna Sylván.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře