Zájem o očkování v Plzni roste. Zapojuje se i stále více praktiků

Očkovací centrum, ilustrační snímek. Foto MEDIASHOWOčkovací centrum, ilustrační snímek. Foto MEDIASHOW

Během několika dní po otevření očkovacího místa v bývalém obchodním centru Prior v Plzni, určeného pro neregistrované zájemce o očkování, hlásí zdravotníci enormní zájem lidí se nechat naočkovat.

Reklama

Za první týden jeho fungování, od 29. listopadu do 3. prosince 2021, zde bylo podáno celkem 1 743 dávek. Z toho bylo 417 prvních dávek, což představuje 27 procent ze všech podaných dávek. Druhých dávek bylo aplikováno 89, tedy zhruba 5 procent. Zbytek tvořily třetí posilovací dávky.

„Od samého začátku očkování bylo naším cílem, aby k němu měl každý zájemce co nejsnadnější přístup. Otevření očkovacího centra v bývalém Prioru tak byl další logický krok. Počty naočkovaných v prvním týdnu ukazují, že lidé o očkování zájem mají, a jsem za to moc ráda,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a dodává: „Také mě těší, že se do očkování zapojuje stále více praktických lékařů. Tak jako se někdo chce naočkovat co nejrychleji, k čemuž slouží právě očkovací centra, jiný se o něm chce více poradit, třeba i vzhledem ke svému zdravotnímu stavu. A to je právě ta nejvyšší přidaná hodnota."

V OČKOVACÍM CENTRU BEZ REGISTRACE v Plzni se  očkovalo všemi dostupnými vakcínami. Největší zájem byl o vakcínu BIONTECH/PFIZER, které bylo vyočkováno celkem 1220 dávek.

Dále bylo vyočkováno 359 dávek vakcíny MODERNA a 164 dávek JOHNSON &JOHNSON. V součtu s jinými očkovacími centry pak bylo v minulém týdnu v Plzeňském kraji naočkováno  4 359 neregistrovaných osob.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře