Stráň čeká revitalizace. O její podobě rozhodují i lidé z Rokycan

Lesopark, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comLesopark, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROKYCANY - Husovy sady nazývané jednoduše Stráň mají projít revitalizací. Rokycanská radnice zatím sbírá podněty od občanů, jak by zeleň měla v budoucnu vypadat.

Reklama

Zhruba 23 hektarů má projít velkou revitalizací. Město plánuje získat peníze i díky Nadaci Proměny, radnice zvažuje podání přihlášky.

Obnova zeleně je finančně náročná a pokud by Rokycany získaly 25 milionů korun, výrazně by to pomohlo městskému rozpočtu. V opačném případě by město celou investici zaplatilo samo.

Nyní radnice sbírá podněty od občanů. Podle vyjádření města se sešlo zhruba 1200 dotazníků, které zjisšzují, co si lidé přejí.

A jaké jsou návrhy?

Nejčastěji se objevuje přání obnovit altány. Dále si lidé přejí vylepšit stávající vyhlídku a zajistit více odpadkových košů. Mezi nápady je i zřízení naučné stezky na Stráni ači vybudování více hracích prvků pro děti.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Angela Merkelová zvítězila v německých volbách. Protiimigrační AfD bodovala ve východním Německu Angela Merkelová zvítězila v německých volbách. Protiimigrační AfD bodovala ve východním Německu
Seniorka nabourala v protisměru do cizinců. Zemřela Seniorka nabourala v protisměru do cizinců. Zemřela
Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa

Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň
Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek


Komentáře