Dálniční obchvat Sokolova bude bez nutnosti dálniční známky

Dálnice, značka. Foto: archiv MojeSokolovsko.czDálnice, značka. Foto: archiv MojeSokolovsko.cz

SOKOLOVSKO - Připomíná to salámovou metodu. Obchvat Chebu a průtah Karlovými Vary mohou řidiči využívat bez dálniční známky, brzy se připojí i východní obchvat Sokolova na D6.

Reklama

Od roku 2018 budou moci řidiči využívat dálniční obchvat Sokolova bez nutnosti zakoupit dálniční známku, rozhodlo ministerstvo dopravy.

Sokolovský úsek se připojí k části obchvatu Chebu a průtahu v Karlových Varech.

Avšak mezi Chebem - Sokolovem - Karlovými Vary bude nutné mít dálniční známku i nadále. Přestože karlovarské ANO v čele s hejtmankou Janou Vildumetzovou před krajskými volbami slibovalo, že se postará o to, aby se po D6 v Karlovarském kraji jezdilo bez dálniční známky, resp. že ji bude hejtmanství proplácet, zatím se tak neděje.

Vyjmutí z placených úseků část dálnice D6 je pro Sokolov dobrá zpráva, přestože podle Ťoka úsek není obchvatem města "v pravém smyslu". Avšak východní dálniční obchvat nahrazuje z části původní trasu po "staré silnici".

Z novinky tam budou těžit především obyvatelé malých obcí.

Pro Sokolov je důležité především dokončení západního obchvatu města. Nová silnice má odklonit dopravu z centra města a propojit D6 se Svatavou směrem na Chodov a Kraslice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení
Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny
Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení

V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn
Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace


Komentáře