Druhá liga bude nesmírně těžká, tvrdí sokolovský trenér Jiří Dreiseitl

Jiří Dreiseitl. Foto: archiv FK Baník SokolovJiří Dreiseitl. Foto: archiv FK Baník Sokolov

SOKOLOV - Naprosto pevnou pozici a renomé si vybojovali fotbalisté Baníku Sokolov ve druhé lize. Typické pro tým je, že si udržuje pořád konstantní výkonnost, třebaže v hráčském kádru dochází k častým změnám. A to i po půlročních intervalech. O to, aby sokolovský fotbal obstál i v nadcházejícím ročníku druholigové soutěže, usiluje také nový trenér Jiří Dreiseitl.

Reklama

„Pravdou je, že určité sezóny se povedly. Dá se říci, že ve všech deseti ročnících, které Baník ve druhé lize absolvoval, to dopadlo dobře. Nebyl tam vyslovený propadák. Mužstvo se vyvarovalo špatných výsledků ve smyslu, že by tým potkala dlouhodobě nějaká černá série,“ uvažoval kouč. „Je jasné, že bychom chtěli uspět a především předvádět pro diváky hezký fotbal,“ hledí Dreiseitl do příští sezóny.

Baník Sokolov vstoupí do druhé ligy 6. srpna 2016. A to s vizitkou mužstva, které v minulém ročníku skončilo čtvrté za Karvinou, Hradcem Králové a Znojmem. Na jednu stranu by měli Sokolovští na základě této bilance znovu figurovat v popředí, ale zatím se o nich výrazně nemluví jako o favoritech.

„Čtvrté místo je zavazující. Současně nám nevadí, že nejsme momentálně zařazeni mezi adepty na nejvyšší příčky. Druhá liga má před sebou jeden z nejtěžších ročníků. Zmínil se o tom i nový trenér Opavy Roman Skuhravý. V soutěži není outsider, jako tam byla mužstva v předešlých sezónách. Každý celek bude mít šanci porazit každého,“ vyjádřil trenér svoje mínění.

Sokolovští se střetli v přípravě i s prvoligovými soupeři. „Byli jsme ale v jiné fázi tréninkové i herní zátěže, protože první liga začíná o týden dřív, než naše soutěž. Takže i v období přípravných zápasů jsme hodně trénovali. A možná to bylo vidět i na výkonech. Vždycky se najdou nedostatky a ve hře to může být i lepší. Nerozlišuji, jestli jde o starší nebo mladší hráče,“ rozebíral Dreiseitl.

A na co se tým zaměřuje před vstupem do soutěže? „Snažíme se zapracovat na herních prvcích a řešení situací v prostoru třiceti metrů od soupeřovy branky,“ podal trenér konkrétní vysvětlení.

V prvním kole druhé ligy hostí Baník Sokolov ambiciózní tým Vlašimi, ve druhém kole se představí na půdě FK Ústí nad Labem. V Sokolově se fanoušci jistě těší i na konfrontaci se zvučnými soupeři, jako jsou Sigma Olomouc, Baník Ostrava, České Budějovice a další celky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení
Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny
Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení

V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn
Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace


Komentáře