Fotbalisté Sokolova z Vítkovic vezou 3 body

Fotbalisté Baníku Sokolov. Foto: Facebook/FK SokolovFotbalisté Baníku Sokolov. Foto: Facebook/FK Sokolov

SOKOLOV, VÍTKOVICE - Už na šest utkání protáhli sokolovští fotbalisté svou bilanci zápasů bez porážky. Ve Vítkovicích rozhodla o našem vítězství 61. minuta, kdy Petr Glaser proměnil pokutový kop nařízený za faul na Provoda. Baníkovci tak z vítkovického stadionu odvezli tři body poprvé v historii! A také poprvé v tomto ročníku FNL naplno bodovali také na hřišti soupeře. Nově získané tři body je vynesly už na 6. místo.

Trenér Jiří Dreiseitl musel před utkáním řešit rébus v podobě náhrady za zraněného forvarda Přeučila. Nakonec se rozhodl pro Jana Kosaka, který tak od svého přestupu z Jihlavy poprvé nastoupil v základní sestavě. Začátek byl od obou týmů opatrný, přesto měli baníkovci zkraje utkání hned čtyři standardky, ze kterých však nezahrozili. Také domácí hráči se snažili udeřit zejména po centrech, ale ani jim se ze vzduchu zakončovat nedařilo. Postupem času přebírali otěže utkání Západočeši, jejich převaha se ale do gólových šancí, nebo alespoň nebezpečných střel, nepromítla. Vítkovice pozorně bránily, a tak to například Petr Glaser zkoušel z větší dálky, ovšem také bezúspěšně. Jedinými zápisy do statistik tak byly dvě žluté karty, které obdrželi domácí Vaněk a sokolovský Medveděv. První poločas nakonec nenabídl žádnou přímou střelu na bránu a skončil nerozhodně 0:0.

Více než pětistovka diváků čekala, jestli se ve druhé půli obraz hry změní. A úvodní minuty napověděly že ano. Krátce po startu druhého poločasu se v útoku ocitl vítkovický Mišinský, jehož nepříjemný pokus musel Belaň vytěsnit mimo. Agilní Mišinský se v následujících minutách ještě dvakrát postaral o pozdvižení, nicméně Vítkovice z jeho snahy nic nevytěžily. V 57. minutě už měli domácí slibnější šanci. V gólovce se v pokutovém území Baníku ocitl Kraut, ale své zakončení poslal pouze nad bránu hostů. O dvě minuty později se velké věci děly také v šestnáctce Slezanů. Provod se prosmýkl kolem Coufala, který jej stáhl k zemi, a sudí Dresler ukázal na značku pokutového kopu. V 61. minutě si míč vzal Petr Glaser a nabídnutou možnost stoprocentně využil. Baník poslal do vedení 1:0. Pro Petra Glasera se jednalo už o jeho čtvrtou branku v sezóně, potvrdil svou roli nejlepšího střelce týmu a z penalty skóroval ve druhém utkání po sobě.

Po úvodní brance zápas nabral na obrátkách a začínaly přicházet další šance. Pět minut po své první brance mohl Glaser přidat druhou, když se ocitl na konci baníkovského brejku, ale Kostolanský výtečně zasáhl. Po následném rohovém kopu střílel z první střídající Boček, ale mířil slabě a nepřesně mimo. Dvacet minut před koncem si na Hlavsův centr naběhl Mišinský a hlavou usměrnil míč jen těsně nad bránu Baníku. Vítkovice se hnaly za vyrovnáním a v 76. minutě od něj nebyly daleko, když Mišinský našel nabíhajícího Dudu, ale ten ve vápně promáchl. V poslední desetiminutovce se hra kouskovala řadou faulů, přesto si domácí ještě stačili vypracovat dvě velké šance. V 88. minutě Mišinský v individuální akci neuspěl, v ní pak pokračoval Coufal, jenže střílel jen vedle tyče. V závěrečných vteřinách se v šestnáctce Baníku strhl velký závar, Vítkovičtí se dožadovali penalty, jenže sudí Dresler už žádnou nepískl. Zápas tak skončil těsným vítězstvím Sokolova 1:0.

Baníkovci se v dalším kole představí doma, navíc před kamerami České televize. Duel šestého Baníku a sedmého Varnsdorfu proto začíná už v 10:05 hodin.