Letní příprava fotbalistů Sokolova začala tréninkem ve Františkových Lázních

Fotbalisté Baníku Sokolov. Foto: archiv Baník SokolovFotbalisté Baníku Sokolov. Foto: archiv Baník Sokolov

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ, SOKOLOV - První trénink fotbalistů Baníku Sokolov vedl nový lodivod Baníku Jiří Dreiseitl se svými asistenty Davidem Vaněčkem a Jiřím Bertelmanem ve známém prostředí, a to ve Františkových Lázních, kam se baníkovci brzy vrátí na týdenní soustředění. Jako v každém přípravném období, i v tomto se v týmu objevilo několik nových tváří.

Reklama

"Neřekl bych, že se jednalo o standardní první trénink. Chtěli jsme navázat na individuální tréninkové plány, které hráči plnili, proto jsme do tréninku zařadili rovnou i kondiční blok. Hráči tak dostali relativně zátěž. Nicméně samozřejmě důležité bylo, že jsme se viděli, řekli si pár věcí a musím říct, že z našeho prvního společného tréninku mám dobrý pocit. Zapojilo se do něj dvacet hráčů do pole a tři brankáři. Ještě očekáváme nějaké posily, ale k přípravnému období průběžné změny v kádru patří," okomentoval Jiří Dreiseitl svůj první trénink v pozici hlavního trenéra.

"Je to pro oba nová role. Bertík má více zkušeností, už trénoval mládež a gólmany vedl i v Německu. Vaňous ale na sobě hrozně moc pracuje a bude jenom lepší. Sázeli jsme hodně na charaktera a na mezilidské vztahy," doplnil trenér Dreiseitl ke svým pomocníkům.

Příchody

Do letní přípravy se zapojilo hned sedm úplných noviců.

"Z Plzně přišli středoví hráči Průcha s Bočkem, ze stejného klubu pak i Lukáš Provod, o kterého jsme měli zájem už v zimě. Je to levák, který může nastupovat na více postech. Z pražské Dukly je zde útočník Bezdička, dále pak záložník Mlynařík, který naposledy hrál v Tachově. Ze Sigmy Olomouc přišel stoper Ševčík, který také má své kvality. Trénuje s námi také zkušený bek Růžička, který prošel Bohemkou a Karvinou. Od něj si slibuje klid ve hře a chladnou hlavu v těžších situacích. V následujících dnech by se k nám měli připojit i stoper z Plzně Čihák a také záložník Glaser z Karviné," řekl k novým hráčům sokolovský kouč.

Z dorostenecké U19 dostali příležitost gólman Chára a záložníci Kalina s Vokáčem. Z hostování v Karlových Varech se vrátil Dan Krlička.

Odchody

Z kádru A-týmu pro jarní část uplynulé sezóny už v Baníku působit nebudou David Jablonský, kterému skončilo hostování v Baníku a který se chystá na angažmá v Rusku. S mateřskými prvoligovými týmy Plzně, Teplic a Zlína se připravují Otto Urma, Miloš Kratochvíl a Miloš Kopečný. František Dřížďal ukončil profesionální angažmá v Sokolově a domluvil se na působení v Karlových Varech.

Lukáš Pouček se vrátil do pražské Sparty a nyní se zapojil do přípravy s Ústím nad Labem. Brankáři Radkovi Zaťkovi skončilo hostování a vrátil se do mateřského Chomutova. Ludvík Tůma s Karlem Koubkem zamířili do nižších německých soutěží.

Davidovi Čadovi skončí k 30.6. profesionální smlouva v Baníku a v rámci změny přestupního řádu se z něj stává volný hráč. Momentálně se připravuje s týmem Opavy. Rostislav Šamánek hostuje do 30.6. ve Znojmě, nicméně už se zapojil do přípravy v prvoligové Jihlavě.
Kádr A-týmu pro letní přípravu

Brankáři: Jakub Dvořák, Jaroslav Beláň, Jiří Chára (U19 FK Baník Sokolov)

Obránci: Jurij Medveděv, Jakub Blažek, Zbyněk Vondráček, Ondřej Ševčík (SK Sigma Olomouc), Panajotis Kucalas, Jan Růžička (Bohemians Praha 1905), Adam Čihák (FC Viktoria Plzeň)

Záložníci: Jan Mejdr, Vít Vrtělka, Vojtěch Machek, Dan Krlička, Petr Průcha (FC Viktoria Plzeň), Daniel Boček (FC Viktoria Plzeň), Jakub Dvořák II., Lukáš Provod (FC Viktoria Plzeň), David Bezdička (FK Dukla Praha), Kalina Jan (U19 FK Baník Sokolov), Rostislav Vokáč (U19 FK Baník Sokolov), Petr Glaser (MFK Karviná), Jan Kosak, Michal Mlynařík (FC Viktoria Plzeň)

Útočníci: Vojtěch Přeučil, Jiří Procházka

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení
Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny
Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení

V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn
Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace


Komentáře