Město podpořilo hokejisty Sokolova. Ti chtějí uspět ve druhé lize

Hokejista, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comHokejista, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SOKOLOV - Hokejisté Baníku Sokolov vstoupili do dalšího ročníku druhé ligy. Předseda klubu Václav Dobřemysl to považuje za úspěch.

Reklama

„To, že vůbec v této soutěži nastoupíme k mistrovskému utkání se dá, vzhledem k tomu, v jaké jsme se v létě nacházeli situaci, považovat samo o sobě za úspěch. Muselo se vyřešit spoustu problémů a stálo to obrovské množství práce. Navíc všichni věříme, že odvedená práce se zúročí v tom, že Baník bude hrát v soutěži důstojnější roli," řekl předseda klubu Václav Dobřemysl.

Baník zapracoval na všech úrovní řízení. Od stabilizace finančního zázemí, vybudování kvalitního realizačního týmu, přes vytvoření konkurenceschopného týmu až po servisu pro diváky a partnery klubu.

„Uvědomujeme si, že všechno souvisí se vším, dobrý hokej se nedá hrát bez zázemí, bez podpory partnerů, bez kvalitních hráčů. A my dobrý hokej chceme hrát, chceme, aby to diváky a fanoušky bavilo. Tento rok vnímáme jako odraz ode dna a jako rok, kdy vybudujeme základ pro dlouhodobě dobré fungování klubu“ sdělil Václav Dobřemysl.

Velmi důležité je finanční zázemí. Oslovili jsme a i nadále jednáme s velkým množstvím potenciálních partnerů. Řada z nich je i nových. Snažili jsme se uzavřít i dlouhodobější vztahy, abychom na nich mohli vybudovat delší perspektivu. Nešlo by to bez hlavních partnerů. Zásadní je i podpora všech drobných podnikatelů a menších subjektů, v rozpočtu je důležitá každá koruna,“ uvedl Karel Makovec, jednatel klubu.

Stabilní finance se odráží ve schopnosti doplnit hráčský kádr a v umění poskládat funkční realizační tým. HC Baník Sokolov povede do sezony kvalitní trenér Michal Jager s podporou Lukáše Mensátora v roli asistenta a trenéra brankářů klubu.

Jsme rádi, že se jednání povedla dotáhnout. Přesně takto jsme si vedení týmu plánovali. I do budoucna bychom rádi stavěli  v klubu na kvalitních lidech, se vztahem k sokolovskému hokeji,“ dodal Karel Makovec.

V hráčském kádru se povedlo doplnit obrané řady o Miroslava Kuncla z Klášterce a odchovance klubu Petra Přindiše, v útoku pak o Pavla Kuběnu a Martina Strunze. Na krátkodobé spolupráci jsme se pro začátek sezony dohodli Sokolovští i s Davidem Hruškou, přičemž obě strany nechávají prostor k jednání o tom, zda by spolupráce nepokračovala znovu v konci sezony.

„Tato jednání povedeme někdy listopadu, dle Davidovy situace a dle vývoje sezony a výsledcích A týmu. Chtěli jsme vybudovat nejprve vlastní kvalitní tým. Teprve poté jsme se obrátili na potenciální partnery a začali jednat o možnosti doplnění a dalšího posílení. Těší nás, že jsme v HC Energie Karlovy Vary našli partnera pro tento záměr a dohodli jsme spolupráci pro nadcházející sezonu. I tato spolupráce stojí nějaké finance, ale je to nejlogičtější a nejefektivnější cesta k dalšímu doplnění kádru, ze které těží v důsledku oba kluby, hráči a v první řadě hlavně fanoušci. Na začátku sezony se tak formou střídavých startů v dresu Baníku budou objevovat hráči širšího kádru A mužstva Energie," doplnil Václav Dobřemysl.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel
Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách
Roudenský hřbitov se otevře veřejnosti Roudenský hřbitov se otevře veřejnosti

Město finančně podpoří technické vzdělávání Město finančně podpoří technické vzdělávání
Studentská výstražná stávka. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na západě Čech Studentská výstražná stávka. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na západě Čech
Chtěl si nechat vyprostit auto od policie. Hrozí mu vězení Chtěl si nechat vyprostit auto od policie. Hrozí mu vězení


Komentáře