Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

Ilustrační smímek. Foto: MojeSokolovsko.czIlustrační smímek. Foto: MojeSokolovsko.cz

SOKOLOV - Obyvatelé Sokolova si na dostavbu západního obchvatu budou muset počkat ještě rok. O takovou dobu se totiž pravděpodobně zpozdí výstavba.

Reklama

A to už na důležitou dopravní stavbu čekají obyvatelé města z Karlovarského kraje drahně dlouhou dobu.

Tentokrát za prodloužení stavby nemohou úředníci, ale nestabilní podloží. To neunese piloty mostu. Problémem je, že celé přilehlé území je poddolované.

Jedná se o třetí etapu výstavby obchatu. Ta je sice nejkratší, ale je zapotřebí výstavby tři sta dlouhého mostu. A tam vznikl problém.

Na problém se přišlo až během výstavby obchvatu. Odhalili ho stavebníci při práci na opěrných zdech. Práci zatím ukončila stavba jednoho z nosných sloupů eskapády.

Ukončení stavby se nyní plánuje až na polovinu roku 2019.

Místní spokojeni nejsou, ale mnoho s tím udělat nemohou.

Nyní všechna auta musí dojet až do Sokolova, město se nedá objet. Už brzy by se ale část dálnice D6 u Sokolova měla vyjmout z povinnosti mít dálniční známku. Obchvat je ale přesto důležitý a pro místní je stěžejní, aby se dostavěl.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení
Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny
Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení

V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn
Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace


Komentáře