V Sokolově bude rozšířen kamerový systém, strážníci mají mobilní služebnu

Městský strážník. Foto: archiv Město SokolovMěstský strážník. Foto: archiv Město Sokolov

SOKOLOV - Řešit neutěšený stav v sokolovských ulicích chce intenzivněji městská policie. Zprovozněna byla mobilní služebna, město vydalo informační brožury, instalována bude nová kamera a strážnici přijmou osm lidí-preventistů.

Reklama

Představitelé radnice, policie i strážníci se nově potkávají s obyvateli v ulicích Sokolova. Hovoří s nimi například o tom, jak se jim v jejich čtvrti žije, rozdávají reflexní chrániče nebo pexesa pro děti.

Do problémové lokality v Hornické ulici bude instalována kamera. "V Hornické ulici bude v nejbližší době instalována kamera, jejímž prostřednictvím budeme 24 hodin denně sledovat, zda tam netvoří shluk posedávajících lidí," sdělil velitel MP Petr Kubis.

Navíc Městská policie Sokolov hledá další asistenty prevence kriminality. Jedná se o dotovaná místa, která hradí pracovní úřad. Přihlásit se tak můžou uchazeči vedení v evidenci nezaměstnaných.

Dvě pozice z volných deseti už jsou obsazené díky podpoře Ministerstva vnitra. Najaté posily mají na starost úřad práce. Jsou ale další lokality, které chce velitel MP Petr Kubis pokrýt. "Jsou pro nás očima i ušima. Strážníci se tak můžou věnovat běžným pochůzkám a službám pro občany. Například v nemocnici budou asistenti k ruce řidičkám Senior expressu, můžou doprovodit seniora k lékaři, případně pomoci personálu, když se po areálu pohybují bezdomovci nebo drogově závislí. Což se bohužel občas stane."

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení Na Domažlicku kdosi zapaluje auta. Pachateli může hrozit až jeden rok ve vězení
Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny Volby 2017: Jak volit do Poslanecké sněmovny
Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení

V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn
Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace


Komentáře