V Sokolově má být pobočka vojenské střední školy

Muž ve škole, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comMuž ve škole, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SOKOLOV - V Sokolově bude od školního roku 2018-2019 otevřena pobočka Vojenské střední školy Moravská Třebová. Svůj postoj s příchodem nové ministryně Karly Šlechtové změnilo ministerstvo obrany.

Reklama

„Mám velkou radost, že paní ministryně opětovně zvážila možné otevření pobočky vojenské střední školy v Sokolově. Je připravena vydat změnový pokyn k vyhlášení podmínek přijímacího řízení pro obor vzdělání Elektrotechnika v Sokolově, v pobočce vojenské střední školy, už pro školní rok 2018/2019,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Ministryně Karla Šlechtová ve svém dopise zároveň hejtmanku požádala o maximální spolupráci při zajištění tohoto pilotního projektu

„Opět jsem garantovala paní ministryni, že vedení Karlovarského kraje splní veškeré podmínky, které jsou nezbytně nutné k zajištění chodu pobočky. Jde zejména o zabezpečení prostor pro výuku, které poskytne Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov, zajištění stravování, ubytovacích prostor pro žáky i zaměstnance školy," uvedla hejtmanka.

Podle Jany Vildumetzové je změna postoje ministerstva obrany důležitá, ať už vzhledem k odlivu mladých lidí z regionu, k potřebě nabídnout zajímavý atraktivní obor a k nutnosti restartu Karlovarského kraje.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře