Bojujeme o každý bod, říká karlovarský obránce Vladimír Sičák

Vladimír Sičák. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czVladimír Sičák. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Karlovy Vary - Vladimír Sičák, jako zkušený obránce, přišel do kádru extraligových hokejistů HC Energie Karlovy Vary těsně před startem probíhající sezóny. Prezentován byl jako velká posila.

Reklama

Protřelý bek a odchovanec jihočeského hokeje měl za sebou angažmá ve Finsku, Švédsku, Vítkovicích, Pardubicích a naposledy v pražské Spartě. Vladimír Sičák podle statistik dosud odehrál všechny zápasy Karlových Varů v tomto soutěžním ročníku.

Jak se vám jeví současná extraliga?

Letos je liga nesmírně těžká a vyrovnaná. Řekl bych, že snad nejvíc, co jsem poznal. Možná je to tím, že už nejsem ve Spartě, kde jsem byl loni (mírný úsměv). A Sparta hrála v základní části na špici tabulky. Ve Varech je každý zápas stejný, tedy boj o každý bod.

V karlovarském kádru patříte mezi nejzkušenější obránce týmu. Cítíte větší zodpovědnost?

Zkušených hráčů je nás tady víc, není to jen o jednotlivcích.

Ještě nedávno jste se pohybovali na solidních pozicích v tabulce, jenže po vstupu do druhé poloviny základní části Karlovy Vary klesly až na předposlední místo. Čím si to vysvětlujete?

Měli jsme takříkajíc nahráno, ale v poslední době moc nebodujeme. Bohužel prohráváme o gól. Jsou to těsné porážky po dramatickém průběhu, kdy saháme po vítězství, ale dopadne to opačně. Někdy přijdeme o lepší výsledek jen po individuálních chybičkách, což ale rozhoduje.

V tabulce pod vámi je už pouze pražská Slavia.

Věřím, že nejsme v takové krizi jako Slavia, která dostávala v každém z minulých zápasů šest a více gólů. Naše bilance je jiná, co se týče rozdílů ve skóre. Proto musíme dál bojovat a doufat, že se k nám štěstí otočí.

Co vás opravňuje k pozitivnějšímu pohledu?

Třeba i fakt, že jsme na ledě druhého a favorizovaného Litvínova odehráli dobrý zápas. I když jsme nastupovali proti soupeři, který je doma nebezpečný, dokázali jsme držet krok. Od toho se chceme odrazit.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře