Chceme spoléhat na týmový hokej, říká útočník Jaroslav Kracík

Hokejisté HC Plzeň. Foto: Ladislav ChlíbekHokejisté HC Plzeň. Foto: Ladislav Chlíbek

PLZEŇ - Ke klíčovým postavám plzeňských hokejistů patřil v minulé sezóně útočník Jaroslav Kracík. Podílel se i na zisku bronzových medailí HC Škoda Plzeň v extralize a na jeho výkony i souhru s ostatními spoluhráči bude mužstvo spoléhat i v nadcházejícím soutěžním ročníku. „Chceme ale vycházet z týmového pojetí, každý hráč je důležitý,“ říká Kracík.

Reklama

Jak vnímáte změny v hráčském kádru?

Odešel Jakub Jeřábek do Podolsku v KHL. V Plzni se stal loni nejlepším obráncem extraligy a prosadil se v reprezentaci i na mistrovství světa. Určitě nám bude hodně chybět. Myslím, že ho nejde okamžitě nahradit. Přišel ale Čerešňák z Vítkovic a uvidíme, jestli to bude dobré. Jinak se teprve sehráváme, což se týká i útočných formací.

Škoda Plzeň není klubem, který by udával tón na hokejovém přestupovém trhu.

Možná jsme trochu v ústraní, což nám vyhovuje. Loni nám nikdo nevěřil a uhráli jsme bronz v extralize. Nemyslím si, že když nějaký klub koupí tři hvězdy, bude hned výrazně lepší. Snažíme se spíše o to, aby tady byla správná parta. Tím jsme se dosud řídili a chceme v takovém trendu pokračovat.

Jak se těšíte na hokejovou Ligu mistrů?

Pro hokejovou Plzeň to je novinka díky umístění v minulé sezóně extraligy. Poznáme jiné soupeře, než v Česku a bude to prostě něco odlišného, na co jsme v extralize zvyklí. Zápasy Ligy mistrů vyžadují vyšší nasazení, než v přípravě. První přátelská utkání jsme nehráli v kompletní sestavě, ale postupně přecházíme z tvrdého tréninku na herní stránku. Věřím, že proti norskému Stavangeru a slovenské Nitře budeme dobře připravení a zvládneme všechny čtyři zápasy ve skupině.

Loni jste tvořil elitní plzeňský útok s Dominikem Kubalíkem a Miroslavem Indrákem. Cítíte větší zodpovědnost i směrem k příští sezóně?

Domnívám se, že máme čtyři vyrovnané formace a každý může dát gól. Je lepší rozložit zátěž a ofenzivu na větší počet hráčů, než spoléhat na jednotlivce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře