Doufám, že nám pomohou i hráči z Karlových Varů, říká nový sokolovský trenér Tomáš Mariška

Ilustrační snímek ze zimního stadionu v Sokolově (počátek září 2023). Foto ZAPADOCESKYDENIK.CZIlustrační snímek ze zimního stadionu v Sokolově (počátek září 2023). Foto ZAPADOCESKYDENIK.CZ

Spolupráce hokejových klubů z Karlových Varů a Sokolova má konkrétní podobu i v trenérské oblasti. Hlavním koučem sokolovského Baníku se stal Tomáš Mariška, který předtím řadu let pracoval v karlovarském klubu na různých pozicích. Vedl mládež, byl asistentem trenéra u extraligového áčka. Nyní se těší na angažmá v první hokejové lize v roli hlavního kouče.

Reklama

 

S jakými představami a plány jste se ujal trenérského kormidla v Sokolově?

Rozšířila se spolupráce obou klubů na bázi A-mužstva, juniorů a akademie. A s tím souvisí o moje úloha. Znám obě organizace a pro hráče se snažíme s ostatními trenéry vytvářet program, co by mohlo být pro ně nejlepší.

Můžete být konkrétní?

Doufám, že Sokolovu pomohou hráči ze širšího extraligového kádru Karlových Varů, kde je velká konkurence. Domluva je taková, že ti, kteří nebudou mít místo ve čtyřech pětkách, budou vytěžováni i v mistrovských zápasech za Sokolov. Tím mohou být přínosem pro zvýšení kvality týmu a inspirací pro mladé hráče.

Co soudíte o současné úrovni první hokejové ligy směrem do nadcházející sezony?

Soutěž je v posledních letech neskutečné vyrovnaná. Týmy posilují a je tam vícero ambiciozních klubů. Třeba Znojmo, které postoupilo do první ligy, má vysoké cíle. Ale jistě se chtějí zvednout celky, které se pohybovaly ve spodní části tabulky. Pardubice B byly loni dole, asi to lehce podcenily. Teď takovou chybu neudělají.

A jaké jsou vyhlídky Sokolova?

To se netroufnu před startem odhadovat. Jak jsem říkal, bude to vyrovnaná soutěž. Chceme odvádět maximum a uvidíme, na co to bude stačit. 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře