Dušan Uhrin ml. byl odvolán z postu trenéra Viktorie Plzeň

Dušan Uhrin. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňDušan Uhrin. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

Plzeň - Trenér Dušan Uhrin byl v pondělí (11.8.2014) odvolán od týmu Viktorie Plzeň. Rozhodlo nepostoupení do letošního ročníku Evropské ligy.

Reklama

"Rozhodující bylo čtvrteční odvetné utkání třetího předkola Evropské ligy. Zásadní pro nás byl jak samotný fakt ukončení našeho působení v letošním ročníku evropských pohárů, tak také způsob, kterým k němu došlo," komentoval rozhodnutí vedení klubu FC Viktoria Plzeň Adolf Šádek.

Plzeňané promarnili nadějný výsledek, prohráli na domácím hřišti 1:4 s rumunským týmem Petrolul Ploješ.

"Trenér měl důvěru, dostatek času i veškeré podmínky pro přípravu týmu na novou sezonu, ve které byl postup do základní skupiny Evropské ligy jednoznačnou prioritou. Ukončení naší evropské pohárové cesty sice nemá ekonomické důsledky, protože rozpočet je vždy tvořen bez započítání evropských bonusů UEFA, je však zásadní směrem ke sportovnímu vývoji týmu, který ztrácí možnost herní konfrontace s nejvyspělejšími týmy Evropy,“ uvedl generální manažer plzeňského klubu.

Přestože Plzeň v neděli (10.8.2014) vyhrála s Českými Budějovicemi, pro vedení klubu to nebylo potvrzení toho, že není potřeba vyměnit kouče.

"Nedělní vítězství v Českých Budějovicích, při veškeré úctě k soupeři, nebylo v této souvislosti bernou mincí. Viktoria se vzhledem ke kvalitě kádru a veškerým podmínkám pro hráče i trenérský tým musí upínat k těm nejvyšším cílům. Ambice jednoduše naplněny nebyly," dodal Adolf Šádek.

O nástupci Dušana Uhrina bude Viktorie informovat sportovní veřejnost v nejbližších dnech formou speciální tiskové konference.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře