Házenkářský brankář Motlík končí v Plzni, jde na Slovensko

Radek Motlík. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czRadek Motlík. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

PLZEŇ - Výraznou postavou házenkářské extraligy mužů je zkušený brankář Radek Motlík, který patří k největším oporám týmu Plzně. Svou pozicí v soutěži si vydobyl velké renomé a v minulých dvou letech byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem extraligy. O to víc překvapuje, že nezdolný bojovník míří ve svých 45 letech z České republiky na Slovensko.

Reklama

Motlík bojoval koncem května 2016 s Plzní o třetí extraligový titul za sebou. Soupeřem byla Dukla Praha. „Mám radost z každého úspěchu. Hodně jsem prožíval plzeňský triumf v roce 2015, kdy jsme vyhráli rozhodující extraligové finále v Lovosicích. Tehdy jsem si řekl, že budu dál pokračovat a uteklo to tak rychle, že je za námi další sezóna,“ líčil Motlík, jenž udivuje fyzickou kondicí i entuziasmem. „Naštěstí jsem nebyl v kariéře vážně zraněný,“ oddechl si gólman.

Obrovské zkušenosti nasbíral během desetiletého působení ve Francii. A nyní si vyzkouší házenou na Slovensku. Podle tamních médií posílí celek MŠK Považská Bystrica. V Plzni se totiž Motlík nedomluvil na dalším pokračování angažmá. V Považské Bystrici si od něj naopak hodně slibují.

Západočeši už ale mají jasno, kdo Motlíka v jejich brance nahradí. Bude to bývalý reprezentant Jan Štochl, který je ve 41 letech o pár let mladší než odcházející veterán. Jan Štochl dlouhodobě působil v Německu a do Plzně se vrací po 14 letech.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře