Hokej a fotbal v Sokolově? Přejeme si navzájem, přesvědčuje trenér hokejistů Karel Mlejnek

Hokejisté Sokolova. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czHokejisté Sokolova. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Unikátní sezonu prožívají sportovní příznivci v Sokolově. Ve druhých nejvyšší soutěžích totiž souběžně startují fotbalisté i hokejisté Baníku Sokolov.

Reklama

Pro město je to z pohledu sportovní atraktivity a prezentace regionu mimořádné období, což kvituje i trenér sokolovských hokejistů Karel Mlejnek. Jím vedený tým Baníku se těší na první ligu, v níž bude mít zdejší hokej zastoupení po dlouhých dvaadvaceti letech.

Jak se vám zamlouvá fakt, že Sokolov se díky fotbalu a nyní i hokeji prosazuje v mistrovských soutěžích?

Je to samozřejmě úspěch obou klubů. Přejeme si navzájem, jsme jedno město a dva sporty. Tak by to mělo být. Každý obyvatel nebo návštěvník Sokolova si může zajít na fotbal i na hokej na vysoké úrovni. Fungujeme jako samostatné subjekty. A vnímám určitou kooperaci, což je v pořádku.

Fotbalisté Baníku Sokolov mají pevné místo ve druhé nejvyšší soutěži, hokejisté jsou nováčkem. Nepřemlouvali jste bývalého extraligového kanonýra Davida Hrušku, aby dál pokračoval v hráčské kariéře? Přece jen je to osobnost sokolovského hokeje.

Davidu Hruškovi jsme nabídli další spolupráci na pozici hráče, ale rozhodl se ukončit aktivní činnost. Jeho stanovisko respektujeme, měl úžasnou kariéru. A loučil se v době, kdy ve svých dvaačtyřiceti letech pomohl Baníku k postupu do vyšší soutěže. Byl osloven i na trenérskou práci u kategorie juniorů a jsme rádi, že se věnuje v Sokolově přípravě mládežnických celků.

Probíhá příprava áčka na ledě podle představ?

Měli jsme dlouhou loňskou sezonu. Kvůli boji o postup jsme hráli až do dubna. A jelikož v příští sezoně nás čeká osmapadesát zápasů v základní části Chance ligy, je to pro nás novinka. Zvolili jsme takový model přípravy, aby hráči měli chuť pracovat a těšili se na sezonu. Jako nováček chceme vystupovat pokorně.

Jakou podobu má skladba přípravných zápasů?

Samozřejmě jsme volili soupeře, kteří jsou dostupní s ohledem na cestování. Hrajeme například s Ústím nad Labem, Kadaní, s celky ze druhé německé ligy. Všechno směřujeme k prvnímu mistrovskému utkání.

Vycházíte ze spolupráce i s jinými kluby?

Abychom byli konkurenceschopní, máme dobré vazby s řadou klubů. Velmi si vážíme partnerství s extraligovou Energií Karlovy Vary. Ale jsme rádi i za přítomnost kluků v našem kádru z Plzně, Litvínova i ze Zlína. Takhle by měla vyznít vzájemná spolupráce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře