Hokejová Plzeň: Našemu mužstvu věřím, říká trenér Ladislav Čihák

Hokej v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czHokej v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

S vizitkou týmu, který skončil v minulém ročníku extraligy na medailovém místě, jdou do nové sezony hokejisté Škody Plzeň. Na jaře vybojovali bronz, ale přes léto zůstali pevně při zemi i během přípravy na nadcházející boje.

Reklama

V nich tým opět povede ambiciózní trenér Ladislav Čihák, který má k dispozici podle svých slov dostatečně pracovitý a odhodlaný kádr. „Našemu mužstvu věřím,“ říká před vstupem do sezony.

Čihák se na předsezonní tiskové konferenci ještě vrátil k předchozímu období.

„V něm jsme vysloveně nepropadli, ale byly zápasy, kdy se nám výsledkově nedařilo. Přesto jsme se zvedli, nepřistoupili jsme k velkým výměnám a snažili se poctivě pracovat. Když přišel Honza Kovář, tým se nastartoval a dostali jsme se až do semifinále,“ řekl kouč před novináři.

Bronzu si cení, jenže jen z minulosti se nedá žít ani v hokeji.

„Každý úspěch je pěkný, třetí místo má svou hodnotu. Ale kdykoliv přijde na to řeč, jen zmíním takové rčení, že svět si pamatuje jen vítěze. A to platí v českém prostředí i o extralize,“ zafilozofoval si Čihák s mírným úsměvem. A připomněl tím, že mistrovský titul obhajují Oceláři Třinec.

Daří se jim v Lize mistrů

Škoda Plzeň má za sebou už vydařený vstup do Ligy mistrů. Dokonce si zajistila už postup do další fáze, takže zbývající dva zápasy v základní skupině v říjnu může odehrát bez tlaku. „Samozřejmě budeme chtít dál uspět a navázat na loňské účinkování v Lize mistrů. Proto bereme každé utkání s velkou motivací,“ podotkl trenér.

Nyní se ale Plzeňští soustředí na extraligu.

„Každá soutěž je jiná, ale našemu mužstvu věřím. V české extralize pracují emoce, jde o body do dlouhodobé tabulky, a tudíž se bojuje o co nejlepší postavení v play off. Vzhledem k tomu, že se hraje dvaapadesát kol, nebylo by dobré propadnout nervozitě třeba po nějakém neúspěchu,“ nastínil trenér, jakým směrem se chce tým ubírat při týmové strategii.

Čihák si už udělal představu a obrázek o sestavě.

„Máme vyrovnané čtyři formace. Mužstvo je relativně dobře poskládané tak, že víceméně každá útočná řada dokáže dát gól. A taky tam musí být podpora od obránců. K sestavování kádru jsme přistoupili tak, že hodláme zapojovat mladé hráče, kteří by měli bojovat o místo,“ předložil svoji vizi.

Hlavní hvězdou je Gulaš

Ústřední postavou plzeňského celku je reprezentační útočník Milan Gulaš. Skvělou formu prokazuje na začátku sezony v Lize mistrů, kde se mu střelecky daří. I díky tomu si vybudoval i v mezinárodním měřítku výborné renomé.

A přínosem je také návrat Tomáše Mertla z KHL, kde hrál za čínský Kunlun. Další hráči přišli z českých soutěží, jako například útočníci Roman Vlach z Karlových Varů, Luboš Rob ze Vsetína či momentálně zraněný obránce Bohumil Jank z Chomutova.

„Uvidíme, jak si povedou kluci, kteří jsou v plzeňském áčku už několikátou sezonu. I v nich spatřuji určitý potenciál, který by mohli zúročit právě po boku elitních hráčů,“ dodal Čihák ještě k hráčskému kádru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře