Hra na šest obránců nám vyhovuje, říká trenér plzeňských hokejistů Milan Razým

Milan Razým. Foto: archiv HC Škoda PlzeňMilan Razým. Foto: archiv HC Škoda Plzeň

Plzeň - Znalcem plzeňského hokeje je nynější hlavní kouč extraligového týmu Milan Razým. Bývalý hráč klubu už působí u týmu HC Škoda skoro deset let na trenérské lavičce, kde se postupně z postu asistenta několika trenérů prosadil až do role prvního muže na střídačce. A také v probíhající sezóně se snaží s mužstvem uspět co nejlépe.

Reklama

Říká se, že základem zodpovědného výkonu by měla být kvalitní obrana. Jak jste se vyrovnali s odchody řady zkušených beků po loňské sezóně?

Zatím dobře. A to i díky příchodům Kadlece z pražské Slavie i Pulpána z Chomutova, kteří doplnili už stávající složení defenzivy. Jsme rádi, že výkonnost si drží stále mladý, ale už osvědčený Jeřábek. Správným způsobem se už po loňsku rozehrál Mozík. Do týmu zapadl slovenský bek Kubka, jehož jsme vzali na hostování z Karlových Varů, pro které se stal nepotřebným hráčem. A svoje úkoly si plní i Dominik Boháč, když naskočí podle potřeby.

Proč využívá Plzeň ve většině zápasů jen šest obránců? Není to obtížné vzhledem k náročnosti soutěže?

Pokud se nám vyhýbají zranění, považujeme hru na tři obranné tandemy za optimální řešení. Máme stabilní a sehrané dvojice. S tímto modelem přišel i asistent trenéra Jaroslav Špaček, který přenáší na kluky svou dlouholetou hráčskou praxi ze zámořské NHL. Tam se na sedm obránců příliš nehraje.

Jaké hráče z ofenzivních postů byste pochválil za aktivitu a produktivitu?

Klíčovým útočníkem se stává Jakub Lev. Loni dal dvanáct gólů, letos má předpoklady být ještě úspěšnější e střelecky efektivnější. Ale je mu „už“ čtyřiadvacet let, takže od něj očekáváme lepší výkony než od dvacetiletého kluka. Příslibem jsou i mladíci Schleiss, Simon, Indrák. Některé hráče si připravujeme už v juniorce, a když se naskytne příležitost, dáme jim šanci i v áčku v extralize. Jeden talentovaný útočník vstřelil za juniorku v šesti zápasech dvanáct branek.

Jak to ale vypadá se zkušeným Pavlem Kašpaříkem?

Vyřadily ho zdravotní problémy z prvního zápasu na Spartě. V polovině října už začal s tréninkem na ledě a do hry by se mohl zapojit po listopadové reprezentační přestávce. V přípravě marodilo pět až šest hráčů, kteří se postupně uzdravili. Paradoxem je, že v sezóně nám chyběli tři hokejisté kvůli trestům, kteří byli takříkajíc vyautovaní.

Sledujete plzeňské hokejisty na hostování v první lize?

Jsou tam hráči, kteří se během čtyř let v extralize neposunuli ze čtvrté nebo třetí pětky do prvních dvou formací. Pitule vypomáhá Kladnu, další jezdí hrát do Mostu. Na jejich místa se v Plzni tlačí mladí kluci ročníků narození 1994 a 95, ale to je hokejový život.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře