Hře Surgutu jsem nerozuměl, říká po postupu nahrávač Končal

Archivní snímek. Foto: archiv VK KarlovarskoArchivní snímek. Foto: archiv VK Karlovarsko

KARLOVY VARY - Cestu volejbalového Karlovarska do čtvrtfinále evropského poháru usnadnil svému týmu nahrávač Daniel Končal. V odvetě s ruským Surgutem řídil neomylně útočné kombinace a byl vyhlášen hvězdou zápasu. „Rozhodla naše agresivita na servisu a to, že viděli, že to zadarmo nedostanou,“ hodnotil slovenský reprezentant.

Reklama

Ve druhém setu jste soupeře nemohli dlouho dotáhnout. Čím jste nepříznivý vývoj zlomili?

Zase jsme začali dobře podávat a díky tomu jsme ubránili nějaké jejich útoky. Oni tím pádem znejistěli, byli pod tlakem, protože museli vyhrát. I tady rozhodl náš dobrý servis a následná obrana.

Čím si vysvětlujete, že Surgut vás nechával tolik útočit středem sítě, ačkoli na tuhle činnost po předchozím utkání zvlášť upozorňoval?

My jsme o tom taky trochu hovořili, jestli si na to dají větší pozor. Ale nemyslím si, že zareagovali, ani dneska si střed moc nestřežili. Tomu jsem moc nerozuměl.

Jak se ve vašem nabitém programu projevuje únava?

Ono se vždycky lépe regeneruje, když se vyhraje, takže to až tak náročné není. A taky jsme věděli dopředu, co nás čeká, takže si každý v hlavě nastavil, že ten program jednoduchý nebude. Musím si prostě stanovit takový režim, abych byl na zápas fit.

Váš čtvrtfinálový soupeř vzešel ze dvojice Tours – PAOK Soluň. Přál jste si někoho víc?

Tours je výborný manšaft, několikanásobný mistr Francie, ale já myslím, že na této úrovni je to už úplně jedno.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře