Hru Karlovarska bude režírovat vicemistr Evropy

Foto: archiv VK KarlovarskoFoto: archiv VK Karlovarsko

KARLOVY VARY - Nejvyšší soutěž volejbalistů okoření další zahraniční osobnost. Do Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko přichází nahrávač slovinské reprezentace Gregor Ropret. „Vím, že se klubu podařilo sestavit kvalitní a konkurenceschopný tým,“ vzkázal úřadující vicemistr Evropy.

Reklama

Osmadvacetiletý rodák ze slovinské metropole Lublaně zažije v Česku už čtvrté zahraniční angažmá ve své kariéře. Z domácí soutěže, kde působil v mistrovském týmu, se před třemi lety stěhoval do nedalekého Innsbrucku, nejúspěšnějšího klubu rakouské ligy. Poté hrál v prestižní italské Serii A1 a v turecké Superlize. „Česká liga je rok od roku silnější, ale já myslím, že máme tým, který může bojovat o nejvyšší pozice,“ uvažoval Ropret.

Gregor Ropret odehrál řadu sezon v Lize mistrů i ve slovinské reprezentaci, kde se jeho bilance blíží už stovce utkání. Není proto divu, že se s českým volejbalem na mezinárodní scéně už několikrát setkal. „Když jsem hrál v Innsbrucku, narazili jsme v Lize mistrů na České Budějovice,“ vzpomněl Ropret na dva zápasy v sezoně 2014/15. „A před pár týdny jsme hráli s českým reprezentačním týmem ve Světové lize.“ Národní mužstvo Slovinska dovedl k vítězství nad českým výběrem 3:1 na sety.

K elitnímu týmu VK ČEZ Karlovarsko se Ropret připojí po skončení mistrovství Evropy, tedy nejpozději v prvním zářijovém týdnu. „Vím, že je v české soutěži spousta talentovaných hráčů, a proto se na tuhle novou výzvu těším,“ dodal. „Věřím, že v příští sezoně pomůžu týmu k úspěchům.“

VIZITKA

GREGOR ROPRET


Narozen
: 1. března 1989 Lublaň
Výška: 193 cm

Post: nahrávač

Kariéra: ACH Volley Lublaň (SLO), Hypo Tirol Innsbruck (AUT), Exprivia Molfetta (ITA), Afyon Belediye Yüntaš (TUR)
Reprezentační úspěchy: stříbro na ME 2015, titul v Evropské lize 2015, účast ve Světové lize
Klubové úspěchy: mistr Slovinska, mistr Rakouska, titul v poháru středoevropské zóny MEVZA, účast v Lize mistrů

 

AUTOR: Tisková zpráva VK Karlovarsko

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře