Jan Baránek z Baníku je novou posilou plzeňské Viktorie

Jan Baránek. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňJan Baránek. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

Plzeň - Další posilu hlásí před vánočními svátky plzeňská Viktoria. Tým ze západočeské metropole se dohodl na podmínkách kontraktu s jednadvacetiletým Janem Baránkem z Baníku Ostrava. Nachystána je smlouva na tři a půl roku.

Reklama

„Honzu jsme pozorovali delší dobu. Jedná se o velmi perspektivního fotbalistu, který však již v dresu Baníku prokázal své nesporné sportovní kvality. Věříme, že v týmu Viktorie se bude dále rozvíjet a bude platným článkem kádru v boji o titul a postup do evropských pohárů,“ řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

„Rozhodující pro úspěšné jednání byl zájem hráče posunout se ve fotbalové kariéře dále a obléknout již v zimní přestávce dres Viktorie Plzeň. Těší nás, že si z několika zájemců z Čech i ciziny vybral právě Viktorii," dodal.

Odchovanec ostravského fotbalu si doposud připsal 38 startů v nejvyšší české soutěži a tři branky. „Na Baník nikdy nedám dopustit, v klubu jsem vyrostl a jsem mu vděčný za mnohé. V tuto chvíli jsem se však rozhodl pro angažmá ve Viktorii Plzeň a věřím, že toto řešení bude pro všechny strany správné. Těším se na boj o titul i případné boje v pohárově Evropě,“ řekl Jan Beránek.

„Plzeňský klub využil výstupní klauzule v Baránkově smlouvě, že v případě splnění finančních podmínek, co se týče přestupové částky a zájmu hráče, bude volný. Oba faktory se naplnily,“ uvedl předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík.

ČTĚTE:  Do Viktorie Plzeň přichází Aidin Mahmutovič z Teplic

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře