Jindy jsme měli štěstí, teď to bylo naopak, řekl gólman Varů Závorka po prohře se Zlínem

Tomáš Závorka. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czTomáš Závorka. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Karlovy Vary - Tomáš Závorka v brance Karlových Varů odchytal skvělý zápas, ale přesto po porážce se Zlínem 3:4 po nájezdech musel být smutný. „Chtěli jsme tři body a máme jen jeden,“ litoval gólman Energie

Reklama

Karlovy Vary vedly v utkání 49. kola hokejové extraligy nad Zlínem 2:0 a 3:2, nakonec však berou pouze bod za porážku po nájezdech 3:4. Velkou nadějí na bodový zisk pro Eergii byl výborný výkon brankáře Tomáše Závorky. Ani jeho snažení ale nakonec nestačilo.

„Zlín přijel až v den zápasu, takže jsme věděli, že budou mít těžké nohy z autobusu a chtěli jsme na ně vlítnout. Měli jsme přesilovky, brzy vedli o dvě branky. Pak Zlín snížil při našem dlouhém oslabení. V závěru jsme znovu ještě vedli, ale nakonec máme pouze bod,“ krčil rameny Závorka.

Ten se v prodloužení blýskl skvělým zákrokem a ukázal jak je pro svůj tým důležitý. „Puk mě trefil do betonu a pak letěl nahoru, periferně jsem máchl do vzduchu a trefil puk. Čas od času se povede takový pěkný zákrok. Jsem rád, že jsme neinkasovali a pořád měli šance na dva body. Ale bohužel nájezdy nevyšly,“ hodnotil gólman.

Vary mohly získat klidně tři body, ale devatenáct sekund před koncem třetí části inkasovaly vyrovnávací branku. „Zlín se tlačil do branky, paradoxně jsem střelu viděl, šla mi na břicho, ale Ondra Veselý jí tečoval mimo můj dosah. Nyní jsme dostali branku těsně před koncem, jindy jsme měli ale zase štěstí. Třeba Třinci jsme takto vstřelili gól ke konci zápasu,“ věděl Závorka.

Ten pak inkasoval jednou ještě při nájezdech. „Čekal jsem, že tohle Köhler udělá, ale stejně jsem na to skočil, takový nájezd jsem nedostal poprvé,“ uzavřel brankář Závorka.

ČTĚTE:  Energie Karlovy Vary ztratila nadějný náskok a se Zlínem prohrála

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře